Advert
Advert

“Borçları afişe etmeyi doğru bulmuyorum”

BAYINDIR BELEDİYE BAŞKANI DEMİREZEN MERAK EDİLEN SORULARI YANITLADI

“Borçları afişe etmeyi doğru bulmuyorum”
“Borçları afişe etmeyi doğru bulmuyorum” Küçük Menderes
test Bu içerik 691 kez okundu.

Eski İl Genel Meclisi üyesi Adnan Saygılıer ve Tv9 İzmir Genel Yayın Yönetmeni ve Lansman Müdürü Nehir Nagehan Sayal, Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen'i makamında ziyaret etti. Sayal ve Saygılıer aynı zamanda,Bayındır Belediye Başkan Yardımcısı Osman Kadan'ı da ziyaret edip,görevinde başarılar dilediler.

Bayındır Belediyesi'nin önceki dönem borçları, Demirezen'in başkanlığa seçildiği andan itibaren ilerleyen süreç ve gerçekleştirilen Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali'ne dair soruları yanıtlayan Başkan Demirezen Saygılıer ve Sayal’a yaptığı açıklamalarda "Bu yıl 22. düzenlenen, şenlikle başlayan süreç artık festival niteliğinde gerçekleşecek. Bayındır 105 bitki türünün yetiştiği, toprağı bereketli değerli bir memleket. Burası çiçeğin başkenti diye nitelendirilen şehir, ülkemizin %70 oranında çiçek ihtiyacını karşılayan şehir. Alnımızın akıyla, misafirlerimizle, davetlilerimizle ve hemşerilerimizle bu festivali gerçekleştirdik" dedi.

Etkinliğin fuar niteliğine dönüşmesi sorusunu da yanıtlayan Demirezen, daha sonra şunları aktardı:

"Bu konuda tek başıma karar vermem yanlış olur, burada faal olan birlik ve kooperatiflerimiz var, bu alanda 6 tane hem birlikle birlikte kooperatifimiz var. Bu birlik ve kooperatiflere kayıtlı yaklaşık 965 üyemiz mevcut. 200 kadar da kayıtlı olmayan sera mevcut. Yaklaşık 4000 kişinin istihdamı söz konusu. Dolayısıyla bu konuya, birlik ve kooperatiflerimizle birlikte karar vereceğiz. Belki şehrin içinde festival niteliğinde devam eden ama ayrı bir yerde fuar niteliğinde gerçekleşen bir ortam yaratılabilir. İzmir Enternasyonel Fuarı'nda niye çiçek fuarı olmasın?"

 

"İLK İCRAATIMIZ BELEDİYENİN 8 KİRALIK ARACININ ANAHTARLARINI ALMAK OLDU"

"İlk icraatımız belediyenin, 8 kiralık aracının anahtarlarını almak oldu. Şu an kullanılabilir şekilde, 4 aracın anahtarı bulunmakta. Daire müdürlerinde ve başkan yardımcılarında araba kalmadı. Bazı belediye başkanları, belediye borçlarını afiş halinde binalara asıyor, ben bunu doğru bulmuyorum.

Buraya talip olan belediye başkanı buranın borcunu bilmeden mi geliyor sizce? Bu külliyen yalan. Ben buraya gelirken, Bayındır Belediyesi'nin borcunun 45-50 milyon lira arasında olduğunu biliyordum. 47 milyon lira borçla devralacağımı biliyordum, 48 oldu. Şimdi bu durumu afişlerle lanse etmek demek benim nezdimde, 5 sene boyunca icraat yapmayacağım demek anlamına geliyor. ‘Bu borcu biliyordun niye talip oldun o zaman?’ diye sorulur o halde.

İnşallah Bayındır hak ettiği şekilde en kısa zamanda çiçeğin başkenti olup, hem İzmir'de hem Türkiye'de adına yakışır ve adını her platformda duyurabilen bir ilçe haline gelecek"

Başkan Demirezen ziyaretten dolayı, Saygılıer ve Sayal'a teşekkür etti.

Seher İlay Semerci

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi köprü koruma altında
Tarihi köprü koruma altında
Tire'de arazi yangını
Tire'de arazi yangını