Advert
Advert

İlkkurşun’da bakım sürüyor

İlkkurşun’da bakım sürüyor
İlkkurşun’da bakım sürüyor Küçük Menderes
test Bu içerik 559 kez okundu.

Ödemiş’te Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne ait Ödemiş İlkkurşun Spor Salonu’nda bakım ve onarım devam ediyor. Yağışlı havalarda soruna dönüşen çatı tamamen elden geçirilirken salondaki sentetik saha zemininin yerini parke zemin alıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın aldığı bakım ve onarım kararı sonrası geçici olarak kapatılan Ödemiş’in emektar İlkkurşun Spor Salonu, tepeden tırnağa yenileniyor. Çatı sistemi yenilenen salonda kalorifer ve iklimlendirme sistemleri de sil baştan kuruluyor. Su ve kanalizasyon sisteminin de bakıma alındığı salonun dış cephesindeki sıva onarımları tamamlanarak yeni renklerine büründürüldü.

2013 yılında yapılan bir önceki onarımında oldukça kötü durumdaki parke zemini sentetik zemine dönüştürülen, plastik koltuklarının montajı yapılıp protokol tribünü oluşturulan ve skorboardu yenilenen İlkkurşun Spor Salonu, geçmiş yıllarda da defalarca bakıma alınmıştı.

 

ZEMİN YENİDEN PARKE OLACAK

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün ilçelerdeki salonların parke zemine dönüştürülmesi kararı doğrultusunda spor salonundaki zeminin komple yenilendiğini ifade eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cafer Cebeci, salondaki çalışmaların hız kesmediğini belirtti.

Cebeci, “Salonumuzdaki zemin yenilenmesinin yanı sıra kalorifer ve klima sistemleri de yeniden dizayn edildi. Çocuklarımızın daha güzel koşullarda sportif aktivitelerde bulunması için çalışmalarımız hız kesmiyor. Su ve kanalizasyon tesisatı da yenilenirken soyunma odaları, tribünlerde de iyileştirmeler yapılıyor. Salonumuz yeni eğitim yılında karşılaşmalara yeniden ev sahipliği yapacaktır” dedi.

Başar Uçar

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi köprü koruma altında
Tarihi köprü koruma altında
Tire'de arazi yangını
Tire'de arazi yangını