Advert
Advert

Ödemiş CHP’den Anneler Günü ziyaretleri

ANITA ÇELENK SUNDULAR, HUZUREVİNİ VE ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİLER

Ödemiş CHP’den Anneler Günü ziyaretleri
Ödemiş CHP’den Anneler Günü ziyaretleri Küçük Menderes
test Bu içerik 592 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş Kadın Kolları, Anneler Günü etkinlikleri çerçevesinde önce Zübeyde Hanım’ın anıtına çelenk sundu daha sonra huzurevini ve şehit ailelerini ziyaret etti. Ziyaretlerde duygu dolu anlar yaşandı. Huzurevi ziyaretinde kadın kolları üyesi Ayşe Okgül türkülerini anneler için söyledi.

Anneler Günü etkinliklerine cumartesi günü saksılı çiçek dağıtarak başlayan CHP Ödemiş Kadın Kolları, Pazar günü de Zübeyde Hanım Anadolu Meslek Lisesi önündeki Zübeyde Hanım’ın anıtına çelenk sundu. Çelenk sunma törenine Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve eşi Selma Eriş, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, Kadın Kolları Başkanı Emine Seçer, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Afyonlu, kadın ve gençlik kolları üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

 

“ANNE HER ŞEYDEN ÖNCE EĞİTENDİR”

Zübeyde Hanım’ın şahsında tüm anneler için sunulan çelengin ardından Saygı Duruşu gerçekleştirilip İstiklal Marşı okundu. CHP Ödemiş Kadın Kolları Başkanı Emine Seçer, “Tek ebedi liderimiz Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın manevi huzurunda olmanın onuru içerisindeyiz. Annelik en yüce duygulardan biridir. Kuşkusuz en yüksek sorumluluğu da gerektirir. Anne her şeyden önce eğitendir. Çocukların topluma yararlı birer birey olmalarını sağlamak, onların insan sevgisinin de ötesinde vatansever, doğasever, hayvansever olarak yetiştirmek annelerin birinci görevidir. Zübeyde Annemiz bu doğal görevini en iyi şekilde yapan, örnek bir anne olduğu için bugün burada onun manevi huzurundayız.

Atatürk’ün başlattığı kurtuluş mücadelesinde de kadınlar vardı, Cumhuriyet’i kurarken de yine kadınlar destek verdi. Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı veren, devletin kademelerinde yönetici olmalarını sağlayan Atatürk idi. Bugün hepimiz özgürsek, fikri hür, vicdanı hür evlatlar yetiştirebiliyorsak, bugün hepimiz anne olmanın gururunu yaşayabiliyorsak bunu hiç kuşkusuz Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz. Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük liderini yetiştiren Zübeyde Annemizi saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyor; gelecek aydınlık günlerin annelerin eseri olacağını bir kez daha hatırlatıyorum” dedi.

 

AYŞE OKGÜL’DEN TÜRKÜLER

CHP Ödemiş Kadın Kolları üyeleri daha sonra Mutahhar Şerif Başoğlu Huzurevi’ni ziyaret etti. Zaman zaman gözyaşlarının aktığı zaman zaman ise salonun türkülerle çınladığı ziyarette kadın kolları üyesi Ödemişli sanatçı Ayşe Okgül türkülerini huzurevi sakinleri için söyledi. Huzurevi sakinlerinden Ayşe Karahan da kendisinin hazırladığı yün tutacakları konuklara armağan etti.

 

ŞEHİT ANNELERİNİ ZİYARET ETTİLER

CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, Kadın Kolları Başkanı Emine Seçer ve Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Afyonlu da huzurevi sakinleriyle sohbet etti. Huzurevi sakinleri de ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek sık sık huzurevine beklediklerini dile getirdiler.

CHP Ödemiş Kadın Kolları üyeleri, huzurevi ziyareti sonrası Ödemişli şehitlerin ailelerini ziyaret etti, şehit annelerinin Anneler Günü’nü kutladı.

Başar Uçar

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Telafi eğitimi, 31 Ağustos'ta başlıyor
Telafi eğitimi, 31 Ağustos'ta başlıyor
"Bu hastalıkla milli birlik ve beraberlik içerisinde baş etmemiz gerekiyor"