Advert
Advert

Soyer'den İZUM'a ziyaret

Soyer'den İZUM'a ziyaret
Soyer'den İZUM'a ziyaret Küçük Menderes
test Bu içerik 382 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Trafik Haftası'nda İzmir Ulaşım Merkezi'ne ziyarette bulundu. İZUM'da yapılan çalışmalardan memnun kalan Soyer, burada kullanılan sistemle dünyadaki bütün yarışmalara girilmesi talimatını verdi.

Trafik Haftası kapsamında tüm Türkiye'de olduğu gibi İzmir'de de etkinlikler sürürken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer İZUM'a ziyarette bulundu. Soyer, çok sayıda kamerayla İzmir ulaşımının tüm detaylarıyla denetlendiği merkezde İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Mert Yaygel ve İZUM çalışanlarından birifing aldı.

Radyo Trafik İzmir ekibinin de yer aldığı birifingte Tunç Soyer'e, Akıllı Trafik Sistemi (AKS), Yayalaştırılmış Bölgeler, Değişken Mesaj Sistemi, Elektronik Denetleme Sistemi (EDS), Otopark Yönetim ve Yönlendirme Sistemi, Trafik Ölçüm Sistemi, Bisiklet ve Yaya Sayım Cihazı, Acil Durum Önceliği, Toplu Ulaşım Yönetimi ve Öncelik Sistemi, Ticari Araçların Takibi ve Trafik Simülasyon Sistemi gibi birçok konuda ayrıntılı bir sunum yapıldı.

İZUM'da yapılan çalışmalardan heyecan duyan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, "Söylediğiniz her şey şok etkisi yapıyor. Bunu bütün Türkiye'nin bilmesi gerekiyor. Üzerinde mutlaka çalışmamız lazım." dedi. Tunç Soyer ayrıca, sahip oldukları sistemle kent içi ulaşımına dair dünyada ne kadar yarışma varsa hepsine katılma talimatı verdi.

Sunumun sonunda Soyer, İZUM çalışanlarını heyecan verici olarak nitelediği çalışmalardan dolayı tebrik etti.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Telafi eğitimi, 31 Ağustos'ta başlıyor
Telafi eğitimi, 31 Ağustos'ta başlıyor
"Bu hastalıkla milli birlik ve beraberlik içerisinde baş etmemiz gerekiyor"