Advert
Advert

Tebrik ziyaretinde gündem “İstanbul” oldu

YÜCEL: “CHP İZMİR İL ÖRGÜTÜ OLARAK GİDİP İSTANBUL’A DESTEK VERECEĞİZ”

Tebrik ziyaretinde gündem “İstanbul” oldu
Tebrik ziyaretinde gündem “İstanbul” oldu Küçük Menderes
test Bu içerik 739 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Av. Deniz Yücel, 31 Mart sonrası tebrik ziyaretlerini Ödemiş ile sürdürdü. CHP Ödemiş İlçe Başkanlığı’nı ve Ödemiş Belediyesi’ni ziyaret eden İl Başkanı Yücel, genelde iktidara giden yolun yerelden geçtiğini 31 Mart’ta en iyi şekilde gördüklerini aktardı. Yücel, 23 Haziran’da İstanbul’da düzenlenecek Büyükşehir seçimi için CHP İzmir İl Örgütü’nün İstanbul’daki çalışmalara destek vereceğini açıkladı.

CHP Ödemiş İlçe Başkanlığı’na il yönetim kurulu üyeleriyle birlikte gelen CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP Ödemiş İlçe Yönetimini seçim başarısından dolayı kutladı ve Ödemişlilere teşekkür etti.

 

YÜCEL: “%9’LUK FARKLA KAZANDIK”

Yücel, şunları söyledi: “Zor bir seçim atlattık hem İzmir’de, hem Ödemiş’te hem de Türkiye genelinde. Gerçekten zorlu, adaletsiz koşullarda gidildi seçimlere. Cumhuriyet Halk Partisi’ne karşı ve partimizin meclis üyelerine karşı, İl Başkanlığımıza karşı ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı bazı yerlerde çok haksız, suçlayıcı iftira niteliğinde, karalayıcı propagandalara maruz kaldık. Ancak her ne olursa olsun CHP’nin İzmir ve Ödemiş seçmeni bu süreçten alnının akıyla çıktı. Ödemiş bizim için çok önemli bir ilçeydi. Ödemiş 2014’te az bir farkla kaybettiğimiz, Küçük Menderes’in kalbi niteliğinde bir ilçe. 2019 yerel seçimlerinde Ödemiş’i ezici bir farkla, %9’a yakın bir farkla kazandık. Tabi ki bunda  Ödemiş örgütümüzün 2014’ten gelen çalışması, azmi, mücadelesi, emeği büyük bir yer edinmiştir. İlçe Başkanımız, Yönetim Kurulumuz ve tabi ki Belediye Başkan adayımız, meclis üyesi adaylarımızın verdiği emek ve mücadele de çok önemli. Ödemiş seçmeninin artık özlediği ihtiyaç duyduğu halkçı demokrat, şeffaf ve katılımcı sosyal belediyecilik yönünde tercihini yaptığını görüyoruz. Bu özlemden kaynaklı tepki de önem taşıyor”

 

“HAKSIZ, HUKUKSUZ BİÇİMDE İPTAL EDİLDİ”

Yerel seçim değerlendirmesinin ardından 23 Haziran’da tekrarlanacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin önemine de değinen Yücel, “31 Mart yerel seçimlerini atlattık. Şimdi farklı bir gündem var. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri haksız, hukuksuz, aklın ve mantığın almayacağı bir biçimde iptal edildi. Ancak bu kadar haksızlığın karşısında ben bunun da bir fırsata dönüşeceğini düşünüyorum. Çünkü hangi partiden olursa olsun, hangi düşünceden olursa olsun YSK’nın verdiği karara karşı en büyük tepkiyi yine İstanbul seçmeni verecek.

 

“İSTANBUL’A DESTEK VERECEĞİZ”

Biz hem genel merkezimizle, hem İstanbul İl Başkanımızla görüşüyoruz. Önümüzdeki günlerde belirleyeceğimiz plan ve program çerçevesinde İzmir İl Örgütü olarak gidip İstanbul’a destek vereceğiz. Seçim günü dahil olmak üzere 23 Haziran’a kadar, İstanbul’u daha güçlü bir şekilde yeniden kazanana kadar İstanbul İl Örgütümüze güç vereceğiz, omuz vereceğiz. Bununla ilgili gerekli duyuruları İlçe Başkanımız yapacaktır” dedi.

 

YERELDEN GENELE İKTİDAR MESAJLARI

CHP’nin yereldeki başarısını genel seçimlere de taşıyacağını söyleyen Yücel, “Bundan sonra ayrı bir mücadele başlıyor. Bu dönemde görevde alan belediye başkanlarımızın, meclis üyelerimizin, ilçe başkanlarımızın ve ilçe yöneticilerimizin tarihi bir misyona sahip olduğuna inanıyorum. Çünkü geneldeki iktidardan yerelden geçtiğini hep dile getiriyoruz. Bunu kanıtlayabilmemiz için yerelde çok iyi hizmet vermemiz lazım. Belediyelerimizin ilçelerden, örgütten ve halktan kopuk şekilde hizmet vermemesi gerekiyor. Görev aldığımız kentlerde toplumu iyiye doğru, Atatürk ve Cumhuriyet devrimleri, demokrasi, hukuk devletinin öneminin ışığında sosyal ve kültürel olarak dönüştürmemiz gerekiyor. Çünkü Türkiye’nin buna ihtiyacı var. 31 Mart’ta bunu başardığımıza inanıyorum. Önümüzdeki süreçte genel seçimlere kadar, tabi ki erken seçim olmazsa bunu başaracak olan Cumhuriyet Halk Partisi örgütleridir” diye konuştu.

 

HALİS: “İSTANBUL İÇİN GÖREVE HAZIRIZ”

CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis de ziyaretleri için İzmir İl Başkanı Av. Deniz Yücel ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, “Ödemiş’te hep birlikte çok güzel işler başardık. Bu süreçte iyi bir takım olmayı başardık. Gençlik Kollarıyla, Kadın Kollarıyla çok iyi bir iş çıkardık. Bu konuda İl Başkanlığımızın, ilçe örgütümüzdeki her arkadaşımızın katkısı çok büyük. Artık daha şeffaf, daha üretken, daha donanımlı, Ödemişlinin hayatını daha kolaylaştırıcı hizmet üretmek adına işbirliğimiz devam edecek. Tüm arkadaşlarımızdan iyi gören göz, iyi duyan kulak, iyi söz söyleyen dil olmalarını istedim. Bundan sonra da Ödemiş Belediyesi’nin başarısı için hepimizin işbirliğine ihtiyacımız var” dedi.

Halis, İstanbul’da yenilenecek Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde de çalışmak üzere göreve hazır olduklarını söyledi. CHP İzmir İl Başkanı Av. Deniz Yücel, daha sonra partililerin İstanbul seçimiyle ilgili sorularını yanıtlandırdı ve il ve ilçe kongre takvimi, delege seçimlerinin yenilenmesi gibi taleplerini dinledi.

 

BAŞKAN ERİŞ’İ KUTLADI

Yücel ve beraberindekiler daha sonra Millet İttifakı ile Ödemiş Belediye Başkanlığı’na seçilen Mehmet Eriş’i belediyedeki makamında ziyaret etti. Yücel, Eriş’i Ödemiş’teki seçim galibiyetinden dolayı kutladı ve çalışmalarında başarılar diledi. Yücel, “Sayın Başkanımızı, Ödemiş’i özlemiş olduğu Cumhuriyet Halk Partili sosyal belediyecilikle bir araya getirdiği için kutluyoruz, başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “İl Başkanımızdan seçim çalışmalarımızda çok güç aldık, çok destek verdi bize. Tüm örgütüyle ve gücüyle Tunç Başkanımızın tarımsal politikalarını destekleme projelerini açıkladığı Ödemiş’teki Açıkhava toplantısının düzenlenmesinde yanımızda oldu.

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da Ödemiş’te halkımızla buluşmasında da Sayın İl Başkanımız bizlerle mutluluğumuzu paylaştı. O desteklerin sonucunda bu noktaya geldik. Artık Ödemiş ailesine hizmet ediyoruz.

Her zaman yanımızda olan İl Başkanımızın bundan sonraki çalışmalarımızda da bize destek vereceğine yürekten inanıyorum. Biz de bu desteğe layık olacak şekilde en iyi hizmetleri vereceğiz ve halkımıza verdiğimiz sözleri birer birer yerine getireceğiz. Onların boynunu yere eğdirmeyeceğiz. Kendisini yeni kız babası olduğu için ayrıca kutluyorum” dedi. Belediye Başkanlığı makamındaki ziyarette CHP Kiraz İlçe Başkanı İsmet Korkmaz, önceki dönem Milletvekili Adayı Ali Kemal Elitaş, DSP Kiraz Belediye Başkan Adayı Salim Özkarakaş da hazır bulundu. CHP İzmir İl Başkanı Av. Deniz Yücel, Ödemiş ziyareti sonrası Beydağ ve Tire’de de ziyaretlerde bulundu.

Başar Uçar

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi köprü koruma altında
Tarihi köprü koruma altında
Tire'de arazi yangını
Tire'de arazi yangını