Advert
Advert

Gölcük’te kış sonrası bakımı

Gölcük’te kış sonrası bakımı
Gölcük’te kış sonrası bakımı Küçük Menderes
test Bu içerik 752 kez okundu.

 

Ödemiş’te kış mevsimini büyük ölçüde karlı geçiren Gölcük Yaylası’nda yıpranan yolların yaz sezonuna yetiştirilmesi için İzmir Büyükşehir Belediyesince çalışma başlatıldı.

Geçtiğimiz yaz Gölcük Yaylası’ndaki arazi yollarını asfaltla buluşturan İzmir Büyükşehir Belediyesi İZBETON ekipleri, kış koşulları nedeniyle yıpranan yolları bakıma aldı. Haziran ayının ortalarından itibaren yayla sezonun başladığı yeryüzü cenneti Gölcük’te yıpranan sathi kaplamalı yollarda zemin hazırlığı ve dolgu çalışmaları yapılıyor.

 

KIŞIN İZLERİ SİLİNİYOR

Kış mevsiminde kar kalınlığının zaman zaman yarım metreye kadar ulaştığı Gölcük Yaylası’nda hem kar kütlesinin hem de kar temizliği çalışmalarının oluşturduğu hasarın giderileceği çalışmaların yayla sezonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

Gölcük Yaylası’nın yaz aylarında her zaman yoğun ilgi gördüğünü hatırlatan Gölcük Mahalle Muhtarı Ferit Aynalı, “Günübirlik de olsa çok sayıda ziyaretçiyi ağırladığımız yaylamızın yollarının bakımlı olması çok önemli. Çukurların yanı sıra toz ve çamur hem ziyaretçilerimize hem de esnafımıza sıkıntı yaratmasın diye İZBETON ekiplerimiz çalışma başlattı. Çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum” dedi.

Başar Uçar

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Telafi eğitimi, 31 Ağustos'ta başlıyor
Telafi eğitimi, 31 Ağustos'ta başlıyor
"Bu hastalıkla milli birlik ve beraberlik içerisinde baş etmemiz gerekiyor"