Advert
Advert

Akıllı ekran Trafik Haftası’na yetişti

Akıllı ekran Trafik Haftası’na yetişti
Akıllı ekran Trafik Haftası’na yetişti Küçük Menderes
test Bu içerik 612 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Akıllı Trafik Sistemi’nin (ATS) bir parçası olarak Ödemiş’te Saraçoğlu Caddesi’ne yerleştirilen dev ekran denemeye alındı. Trafik Haftası ile birlikte denemelere başlanan panoda şimdilik trafikle ilgili uyarı anonsları yayınlanıyor.

Ödemiş’te geçtiğimiz yıl hazırlıklarına başlanmasına karşın uzun süre sessiz kalan Akıllı Trafik Sistemi çalışmalarının en önemli parçası olan dev ekranda deneme çalışmaları başladı. İzmir Ulaşım Merkezi (İZUM) tarafından yönetilen dev ekranda, “Trafik kullarına uyunuz”, “Emniyet kemeri takınız” gibi uyarıların yansıtıldığı deneme sürecinin ardından Akıllı Trafik Sistemine entegre olacak şekilde trafik bilgileri paylaşılacak. Değişken Mesaj Sistemi, Elektronik Denetleme Sistemi (EDS), Otopark Yönetim ve Yönlendirme Sistemi, Trafik Ölçüm Sistemi gibi sistemlerden de bilgilerin yer alacağı ekranda zaman zaman İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin uyarı ve duyuruları da Ödemişli sürücülerle paylaşılacak.

Merkezi İzmir Toros’ta bulunan İZUM’un yönettiği dev ekranın diğer ayağı olan Saraçoğlu Caddesi giriş yönündeki pano konusunda ise herhangi bir çalışma olmadığı gözlenirken burada bulunan “ankraj cıvataları” yayalar için tehlike oluşturmaya devam ediyor.

Başar Uçar

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Telafi eğitimi, 31 Ağustos'ta başlıyor
Telafi eğitimi, 31 Ağustos'ta başlıyor
"Bu hastalıkla milli birlik ve beraberlik içerisinde baş etmemiz gerekiyor"