Advert
Advert

19 Mayıs için özlenen görüntü

19 Mayıs için özlenen görüntü
19 Mayıs için özlenen görüntü Küçük Menderes
test Bu içerik 1142 kez okundu.

Ödemiş’te 2011 yılından sonra ilk kez Saraçoğlu Stadı’nda kutlanacak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için provalar devam ediyor. Prof. Dr. Muzaffer Kula Anadolu Lisesi, 19 Mayıs’ta gençliğin coşkusunu yansıtan bir gösteriye hazırlanıyor.

Ödemiş Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu’nun başkanlığında düzenlenen toplantıda Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ödemiş Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 100. yılında Saraçoğlu Stadı’nda düzenlenmesi kararlaştırılan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları için hazırlıklar sürüyor.

 

8 YIL ARADAN SONRA BİR İLK

8 yıl sonra ilk kez Saraçoğlu Stadı’nda düzenlenecek törenlerle ilgili hazırlıklar dahi vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Prof. Dr. Muzaffer Kula Anadolu Lisesi öğrencileri coşkulu bir 19 Mayıs gösterisi için sahada gün boyunca beden eğitimi öğretmenleri ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri yönetiminde hazırlanıyor.

Büyük Önder Atatürk’ün ulusal kurtuluş mücadelesini başlatan ilk adımının 100. yılına yakışır bir kutlama olması için yoğun çaba sarf ediliyor.

Prof. Dr. Muzaffer Kula Anadolu Lisesi öğrencilerinin gösterilerinin yanı sıra yine Ödemiş İlçe Milli Eğitim ve Ödemiş Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliği ile güreş ve savunma sporları gösterileri, okulların müzik gruplarının dinletileri, şiirler ve halkoyunları gösterileri de sergilenecek. Stadyumdaki törene okulların bayrak ve flama gruplarının yanı sıra her okuldan en az 50’şer kişilik öğrenci grubu katılacak. Törenle ilgili kesinleşmiş program önümüzdeki günlerde açıklanacak.

 

GENÇLİK HAFTASI’NA ÖZEL YARIŞMALAR

İlk adımın 100. yılı için hazırlıkların devam ettiğini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cafer Cebeci, “Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılına yakışır bir programla ilçemizde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlamak üzere hazırlıklarımızı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte sürdürüyoruz. Çocuklarımız her gün stadyumda prova yapıyorlar. Güzel bir gösterinin ortaya çıkacağına inanıyoruz. Tören programında Prof. Dr. Muzaffer Kula Anadolu Lisesi öğrencilerimizin gösterilerinin yanı sıra İlçe Müdürlüğümüzün bünyesindeki sporcu gruplarımız da ata sporumuz güreş ve savunma sanatlarına dair gösteriler sunacak. Coşkulu bir program bizleri bekliyor. Stadyumdaki törenlerimizin yanı sıra halihazırda Gençlik Haftası için farklı spor dallarında düzenlediğimiz yarışmalarla da bayram sevinci şimdiden yaşanıyor” diye konuştu.

Başar Uçar

 

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Telafi eğitimi, 31 Ağustos'ta başlıyor
Telafi eğitimi, 31 Ağustos'ta başlıyor
"Bu hastalıkla milli birlik ve beraberlik içerisinde baş etmemiz gerekiyor"