Advert
Advert

Hemzemin geçitte işlem tamam

Hemzemin geçitte işlem tamam
Hemzemin geçitte işlem tamam Küçük Menderes
test Bu içerik 1313 kez okundu.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın (TCDD) Küçük Menderes havzasındaki hemzemin geçitleri yenileme çalışmalarının bir parçası olan Sanayi Sitesi hemzemin geçidindeki otomatik bariyer çalışması tamamlandı. Araç geçişinin yanı sıra yaya geçidi için de otomatik bariyerler konularak önlem alındı.

Devlet Demiryolları 3. Bölge Müdürlüğü’nün İzmir’in ilçelerindeki hemzemin geçitlerdeki manuel sistem bariyerleri otomatik sistem bariyerlerle değiştirme çalışmaları kapsamında Ödemiş’te eski istasyonun ardından Sanayi Sitesi girişindeki hemzemin geçitte de elektrikli bariyerlerin kurulumu tamamlandı.

 

YAYA GEÇİDİNE DE BARİYER KONULDU

Dört adedi araç, iki adedi yaya geçidi olacak şekilde toplam altı adet bariyerin kurulduğu hemzemin geçitte sistemi yine geçit bekçileri yönetiyor. Üç vardiya halinde çalışan geçit bekçileri daha önce manuel sistemdeki çevirme kolu yerine tek anahtarla bariyerlerle hemzemin geçidi yaya ve araç geçişlerine kapatıyor. Bir yandan sesli ve ışıklı ikaz sistemiyle de hem yayalar hem sürücüler uyarılıyor.

 

İLKKURŞUN İÇİN KARAYOLLARI BEKLENECEK

Aynı zamanda Ödemiş’in en hareketli kavşaklarından olan Sanayi Sitesi kavşağında yer alan geçit ile birlikte Bayındır Çatal ve Pınarlı, Ödemiş bölgelerindeki büyük geçitler yenilenirken İlkkurşun’da bulunan hemzemin geçit için ise Karayolları Genel Müdürlüğü’nün izni sonrası prosedürün tamamlanmasıyla birlikte çalışma yapılacağı öğrenildi. Yetkililer, hemzemin geçitlerde bariyerler açıkken bile geçişlerde sürücüleri ve yayaları çevreyi kontrol etmeleri konusunda uyardı.

Başar Uçar

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Afetzede çiftçiye destek çağrısı
Afetzede çiftçiye destek çağrısı