Advert
Advert

Esnaf teşkilatı iftarda buluştu

İESOB’UN GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ ÖDEMİŞ, KİRAZ VE BEYDAĞ’I BİR ARAYA GETİRDİ

Esnaf teşkilatı iftarda buluştu
Esnaf teşkilatı iftarda buluştu Küçük Menderes
test Bu içerik 758 kez okundu.

İzmir Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği’nin (İESOB) geleneksel hale getirdiği esnaf teşkilatıyla iftar yemeğine bu kez Ödemiş ev sahipliği yaptı. İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, Ödemiş’ten esnaf teşkilatına önemli mesajlar verdi.

Beydağ Kaymakamı Gürkan Üçüncü, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Kiraz’dan kurum amirleri, siyasi partilerin başkan ve temsilcileri ile Ödemiş, Kiraz ve Beydağ’dan esnaf odalarının yönetimleri ve üyeleri İESOB’un iftar sofrasında bir araya geldi. İESOB Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Mutlu, Saray Salon’daki organizasyonda davetlileri kapıda karşılayıp yakından ilgilendi.

İESOB yönetim kurulu üyesi ve Ödemiş Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Nihat Kahya, Ödemiş, Kiraz ve Beydağ için Ödemiş’te düzenledikleri organizasyonu İzmir’in farklı bölgelerinde de düzenlediklerini hatırlattı. Kahya, İzmir’deki 129 odanın bir araya geldiği iftar sofralarının birlik ve beraberliğin daha da güçlenmesine vesile olmasını diledi.

 

MUTLU: “FAKİRE, GARİBE SAHİP ÇIKIN”

İESOB Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Mutlu “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışını benimseyin. Dargın olmayın, küsmeyin. Ömür dargın kalacak kadar uzun değildir. Fakire fukaraya, garibe sahip çıkın. Yardım yapın ama kimseye göstermeyin. Üyeler sizin varlık sebebinizdir. Ramazanda gidin, destek verin. Yanlarında olun, iri olun, diri olun. Birbirinizin yükünü azaltın” sözleriyle esnaf teşkilatının toplumun temelini oluşturduğunu belirterek birlik ve dayanışma ruhunun daha da yükseltilmesi gerektiğini vurguladı.

 

“NEREDEN GELDİĞİNİZİ UNUTMAYIN”

Esnaf teşkilatına önemli mesajlar veren Mutlu, “Nereden geldiğimizi unutmayın. Geldiğin yeri unutursan gideceğin yeri de bulamazsın. Bu görevler sizlere emanet unutmayın. Empati yapın, 'Ben olsaydım ne yapardım' demeyi ihmal etmeyin. En büyük sınav nefsi terbiye etmektir. Nefsin terbiyesi için sabredin. Zamanı gelmeden ağaç çiçek açmaz. Sabrın sonu selamettir. Her şeyin zamanını bekleyin. Bu dünya kimseye kalmaz. O yüzden eser bırakın, geride yaptıklarınız ile anılın. Arkanızdan 'iyi adamdı' desinler. Bu görevler bitip de sizi gördüklerinde kafalarını çeviriyorlarsa eyvah. Bunca çalışmalar boşa gitmiş demektir. Kurumlarla iyi geçinin. Gidin, kaymakamın belediye başkanının çayını için. Üyelerinizle beraber gidin, yarım kilo baklava tatlı yaptırın, maksat ağzınız tatlansın. O arada derdinizi anlatın, yapmak istediklerinizi paylaşın” dedi.

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, “Bu güzel organizasyonu düzenleyen İESOB yönetim kurulumuza ve değerli başkanımız Sayın Zekeriya Mutlu’ya teşekkür ederim. Beydağ, Ödemiş ve Kiraz olarak bir aradayız” dedi.

 

ERİŞ: “BURADA HUZUR İÇİNDE İFTAR YAPABİLMEMİZİ SAĞLAYAN NİCE CANLAR VAR”

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “11 Ayın Sultanı Ramazan’da bu beraberlik ve dileriz ki geri kalan 11 ay için de sultan olsun. Ülke olarak burada huzur içerisinde iftarımızı yapabilmemizi sağlayan nice canlar var. Son 1 ayda 22 şehit verdik. Geçen haftalarda 23 Nisan’ı kutladık, bu ülkenin kuruluşu için yola çıkanları andık. Bu hafta yalnız 7 şehidimiz var. Onları unutmayalım, burada  rahatça oturup duamızı okuduğumuz için borçlu olduğumuz insanları unutursak varlık nedenimiz ortadan kalkar. 10 gün sonra da bu ülkenin kurtuluşu için yola çıkan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bizleri bugünlere ulaştıran o güzel insanların ruhunu da anmadan geçmeyelim. 100. Yılını anacağız 10 gün sonra. O 100 yılda bölgede neler değişti ama Türkiye Cumhuriyeti olarak ayaktayız, o ruhu yaşatmak da bizim görevimiz diye düşünüyorum. Nasıl; hep birlikte siyasi partilerimizle, odalarımızla, kurum kuruluşlarımızla bir aile olarak gönül gönüle bu ruhu yaşatmalıyız. Ülkemizin, ilçemizin birliği, bereketi için bir arada olmalıyız” dedi.

 

ÜÇÜNCÜ: “BEN DE ARTIK KÜÇÜK MENDERESLİYİM”

Beydağ Kaymakamı Gürkan Üçüncü de Beydağ, Ödemiş ve Kiraz’ın birbirinden ayrı düşünülemeyeceğini belirterek, kendisini artık bir Küçük Menderesli olarak gördüğünü ifade etti. Üçüncü, “Esnaf bu milletin hamurudur. Bu ülkeyi var eden nesillerin ekmeğini yapan, kıyafetini diken esnaflarımız bu bayrak dalgalandığı müddetçe kıyamete kadar var olmaya devam edeceklerdir. Bundan şüphemiz yoktur. Burada da esnaf teşkilatımız bir arada. Tüm vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın mübarek Ramazan ayını kutluyorum” dedi.

Başar Uçar

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Afetzede çiftçiye destek çağrısı
Afetzede çiftçiye destek çağrısı