Advert
Advert

3. Lig’in yolunu tuttular!

3. Lig’in yolunu tuttular!
3. Lig’in yolunu tuttular! Küçük Menderes
test Bu içerik 916 kez okundu.

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'de 1.Kademede oynanan play - off müsabakalarının sonuçlanmasıyla TFF 3. Lig'e çıkan ilk dört takım belli oldu. Kalan 7 takımdan 5’i ikinci ve üçüncü kademe maçlarıyla belirlenecek.

Spor Toto BAL’dan 3. Lig’e yükselme mücadelesinde 3. Lig’e yükselen ilk dört takım Somaspor, Modafenspor, Kelkit Belediye Hürriyetspor ve 68 Aksaray Belediyespor oldu.

Cumartesi günü Denizli Atatürk Stadyumu'nda Bucak Belediye Oğuzhan Spor -  Somaspor arasında oynanan ve normal süresi 1-1 biten karşılaşmayı uzatma dakikalarının ardından 2-1 kazanan Somaspor, TFF 3. Lig'e çıkmaya hak kazandı. Aynı gün Yalova Atatürk Stadı'nda oynanan 1877 Almedağ Spor - Modafen Spor müsabakasını 1 - 0 kazanan Modafen Spor, TFF 3.Lig'e çıkmaya hak kazandı.

 

PAZAR GÜNÜ İKİ TAKIM DAHA YÜKSELDİ

Pazar günü Ordu 19 Eylül Stadı'nda Kelkit Belediye Hürriyet Spor -  Yozgatspor 1959 FK arasında oynanan müsabakayı penaltı atışları sonrasında 4-3 kazanan Kelkit Belediye Hürriyet Spor, TFF 3.Lig'e yükseldi. Mersin Şehir Stadı'nda oynanan 68 Aksaray Belediye Spor - Akşehir Spor müsabakasını ise penaltı atışlarında 7 - 6 üstünlük sağlayan 68 Akasaray Belediye Spor kazandı ve  TFF 3. Lig'e çıkmaya hak kazandı.

Statü gereği 1. kademe müsabakalarını kaybeden 4 takım, 2. ve 3. kademe müsabakalarında TFF 3.Lig'e yükselme şansları devam ediyor.

2. kademe karşılaşmaları 11-12 Mayıs tarihlerinde oynanacak. Maçların oynanacakları statlar ve kesin tarihler Türkiye Futbol Federasyonunca açıklanacak.

 

İKİNCİ KADEME EŞLEŞMELERİ BELLİ OLDU

2. kademede, Ağrı 1970 -Yeşilyurt Belediyespor, Yozgat 1959-Akşehirspor ve Bucak Belediye Oğuzhanspor-Belediye Derincespor eşleşmelerinin galipleri de 3. Lige yükselecek. BAL’daki play-off’ların üçüncü kademesinde ise Ağrı-Yeşilyurt eşleşmesinin mağlubu ile Yozgat-Akşehir eşleşmesinin mağlubu ve ikinci kademeyi BAY geçecek olan 1877 Alemdağspor ile Derince-Bucak eşleşmesinin mağlubu 3. Lig’e yükselebilmek için bir maça daha çıkacak.

2018 -2019 sezonu Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'de 2018- 2019 sezonunun tamamlanmasıyla 1. Kademeden 4, 2. Kademeden 3, 3.Kademeden 2 olmak üzere toplam 9 takım TFF 3. Lig'e çıkmış olacak.

Başar Uçar

 

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beş kişiye sosyal mesafe cezası
Beş kişiye sosyal mesafe cezası
Dört ilçede operasyon
Dört ilçede operasyon