Advert
Advert

Ödemiş futbolun enleri Ödemiş’te buluştu

Ödemiş futbolun enleri Ödemiş’te buluştu
Ödemiş futbolun enleri Ödemiş’te buluştu Küçük Menderes
test Bu içerik 1314 kez okundu.

Futbol dünyasının Ödemişli enleri Ödemiş’te bir araya geldi. Türkiye Spor Yazarları Derneği eski Başkanı Mehmet Ali Okumuş, Eski Göztepeli Okyay Karagözoğlu, Eski Profesyonel kaleci Ulvi Derin ve Ödemişspor’un emektar kalecilerinden Fikret Boncuk gibi isimler bir araya gelerek Ödemişspor’un gelecek sezonlarda kurtuluş reçetesini konuştular.

Eski Göztepeli efsane oyunculardan Okyay Karagözoğlu, Ödemişspor’un bugünkü konumuna üzüldüğünü ifade ederek “Ödemiş spor’un geçmişine baktığımızda hep başarılarla dolu bir geçmişi var. Ancak o yıllarda ne var ki takımdan oynayanların hemen hemen hepsi de yerli Ödemiş’in çocuklarından oluşuyordu. Bugünkü konuma baktığımızda tamamen dışarıdan oyunculardan oluşması Ödemişli çok az sayıda oyuncu olması haliyle Ödemişspor’u etkileyen faktörlerden biri olarak değerlendiriliyor. Bizler eski buradan yetişen eski futbolcular olarak üzerimize ne düşüyorsa onu yapmaya hazırız. Ne bundan bir kuruş bir menfaat asla gözetmeden gönül elçileri olarak Ödemişspor’a desteğe hazırız.”dedi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği eski Başkanı Mehmet Ali Okumuş ise Ödemişspor’u eski yıllarda spor yazarlığı ve foto muhabirliği yaptığı yıllarda çok iyi tanıdığını dile getirerek “Ödemişspor’u 2. Ligten ve 3. Ligde oynadığı yıllarda çok iyi tanıyorum. İzmir takımlarına karşı her zaman korkulu rüyası olan bir takımdı. Ama tabii ki o yıllarda takımın özünden yetişen yerli oyuncularla büyük takımlara karşı iyi futbol oynayan bir konumdaydı. Bizler de eski gazeteci olarak Ödemişspor için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Çünkü bizler zamanında her zaman Ödemiş’e geldik. Ve burada da o yıllarda çok güzel spor dostlukları yaşadık. Ödemişspor geçmişinden yola çıkarak eski yılları yaşamalıdır.” Dedi.

Ödemişspor’un eski efsanevi kalecilerinden Fikret Boncuk da “Ödemişspor’un bizler bugünkü konumuna gerçekten çok üzülüyoruz. Ödemişspor’un özellikle yerel yöneticilerin sahip çıkması gerektiğine inanıyoruz. Bu anlamda bizler de takıma nasıl faydamız olabilir. Her zaman göreve hazırız. Burada sevgili Ödemiş Belediye başkanımız Mehmet Eriş’e de gerek alt yapının tekrar oluşması ve takımın eski yıllardaki başarıyı yakalaması için gerekli adımları atmasını bekliyoruz. Çünkü bu şehirde bir tane Ödemiş spor var. Başka da bir Ödemişspor yok. Bu güne kadar biraz takımın alt yapı konusunda biraz ihmal edildiğini düşünüyorum. Bu konuda artık gerekli adımlar atılsın” dedi.

Turgay Konuralp

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatına tepki gösterdi
Patates ithalatına tepki gösterdi
Kitap alana dondurma bedava
Kitap alana dondurma bedava