Advert
Advert

KAMUOYUNA ÖNEMLE DUYURULUR!

KAMUOYUNA ÖNEMLE DUYURULUR!
KAMUOYUNA ÖNEMLE DUYURULUR! Küçük Menderes
test Bu içerik 1372 kez okundu.

19 Mart 2019 Günü Ödemiş Müftülüğüne yapmış olduğumuz yazılı dilekçedeki amacımız; Mübarek gün ve gecelerde dini program yapmak adına, Sayın Müftü Şevki Kesici beyin ya da öngördüğü müftülük yetkililerinden birilerinin, İlçemizin tek görsel yayını olan TV9 İzmir televizyonunda programa katılımlarının ricacısı olmaktı.

17 Nisan 2019 Günü Ödemiş Müftülüğünden gelen geri bildirim dilekçesinde ki yazıyı aynen aktarıyoruz; İlgi: 19/03/2019 tarihli dilekçe, Mübarek gün ve gecelerde dini program yapmak üzere İlçemiz Kaymakamlığından istenilen ONAY VERİLMEDİĞİNDEN programlara katılmamız mümkün OLAMAMAKTADIR. Bilgilerinize rica ederim. İmza Şevki Kesici (İlçe Müftüsü)

Önemli yerleri özellikle büyük puntolarla belirtmek istedik. Bizler,  dinin yozlaştırılmaya çalışıldığından, yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmayanlar tarafından toplumların yanlış bilgilendirildiğinden ve üstelik de bir araya her geldiğimizde bütün bunlardan şikâyet ederken, bu durumların ortadan kalkmasının da ancak konulara hâkim, liyakat sahibi insanları dinlemekten geçtiğinin de bilincindeyiz.

Gerek Küçük Menderes Gazetemiz ve gerekse TV9 İzmir Televizyonumuz bu ve benzeri konulardaki yayınlarına tarafsız ve konuların ehli kişilerle anlatılmasına her daim dikkat etmiştir ve de edecektir.

Sayın Ödemiş Kaymakamlık makamına duyurulur;

 Bu kadar hassas ve önemli bir konuda, neyi nasıl düşünüp de izin vermediğinizi ve bizler için kıymetli olan önemli günlerimizde  ehli kişilerden halkın dinine dair bilgilendirilmesine mani oluşunuzun neden ya da nedenlerini  kamuoyuyla paylaşmanızı rica ederiz.

Zira bizler konuya dair bilgisi,  dini eğitimi ve / veya tecrübesinden yoksun insanları da yayınlarımıza almayı reddediyoruz.

Kamuoyuna Saygılarımızla 

TV9 İzmir Televizyonu ve Küçük Menderes Gazetesi Yönetimi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Afetzede çiftçiye destek çağrısı
Afetzede çiftçiye destek çağrısı