Advert
Advert

Fırın Kafe için bir ihale daha!

YAZDAN BERİ KİRACISINI ARIYOR

Fırın Kafe için bir ihale daha!
Fırın Kafe için bir ihale daha! Küçük Menderes
test Bu içerik 1998 kez okundu.

Ödemiş’te Gölcük Yaylası’nda geçtiğimiz yaz hizmete sunulan Fırın Kafe’nin kiraya verilmesi için Ödemiş Belediyesi bir kez daha ihaleye çıkacak. Daha önce iki kez sonuçsuz kalan kiralama girişimi bu kez iki ayrı dükkanı değil Fırın Kafe’nin bulunduğu binanın tamamını kapsıyor.

Ödemiş Belediyesi tarafından rekreasyon projesi çerçevesinde göl kıyısında inşa edilen ve geçtiğimiz yaz mevsiminde hizmete sunulan Fırın Kafe kiracısını arıyor.

 

İKİ KEZ KİRALAMA İHALESİ İLAN EDİLMİŞTİ

Daha önce Fırın Kafe Fırın Kafe ve hemen yanında boş durumdaki dükkanın kiralanması için iki kez girişimlerde bulunan Ödemiş Belediyesi’nin düzenlediği kiralama ihalelerinin ilkine hiç talip katılmamış, ikinci ihale de iptal edilmişti.

Daha önceki ihale girişimlerinin aksine Fırın Kafe’nin bulunduğu binanın bir bütün halinde kiraya verileceği ihale 6 Mart Çarşamba günü saat 14.30’da Encümen Salonu’nda encümen huzurunda açık teklif usulü ile düzenlenecek.

 

YILLIK TAHMİNİ KİRA 130 BİN LİRA

Fırın Kafe’nin özel sektör tarafından bir yıllığına Gölcük Mahallesi, Şükrü Saracoğlu Caddesi No: 40 ve 40/A’daki adresinde tek işyeri olarak lokanta, kafeterya, katmer ve pide fırını olarak işletilmesini kapsayan ihalede bir yıllık tahmini kira bedeli 130 bin lira olarak belirlendi. İhalenin geçici teminat bedeli 3 bin 900 lira olarak belirlenirken ihaleye girecek olan isteklilerden, teminat bedelinin yanı sıra muhammen bedelinin yüzde 20’sine karşılık gelen 26 bin lira tutarında güvence bedeli alınacak.

Yaz aylarından bu yana işletmesi Ödemiş Belediyesi tarafından yapılan ve Ödemiş’e özgü pide ve katmer gibi ürünlerin yanı sıra kafeterya hizmeti de veren mekan kiralanması durumunda özel sektör tarafından işletilecek. Pide fırının yanı sıra hali hazırda boş durum olan yan taraftaki kafeterya da işletmeye açılacak.

Başar Uçar

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Afetzede çiftçiye destek çağrısı
Afetzede çiftçiye destek çağrısı