GEREKİRSE TEKSTİL ARAZİSİNİ SATIN ALIRIZ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Moderatörlüğünü Aris Medya Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Atahan Keçeci’nin yaptığı “ÖDEMİŞ HALKI BAŞKAN ADAYLARINDAN NE İSTİYOR” programına konuk olan Ödemiş Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç “kadın kazanacakta ne olacak” ve Tekstil arazisi ile ilgili soruları yanıtladı.

BİR ANNE OLARAK ÇOCUKLARIM İÇİN BU YOLA ÇIKTIM

“Ödemiş 130 bin nüfuslu ve çoğunluğu kırsal mahallelerden oluşuyor. Ben bu yola çıktığımda, köyleri dolaşmaya başladığımda, amcalar fotoğrafımı görüp “ ben bu kadına oy vercem” ben de diyorum bak karşında o kadın geldi.  Şu an sahada bunu görüyoruz duyuyoruz” kadın kazanacak” gittiğim yerlerde bu söylemle karşılaşıyorum.

Etrafımızda Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu başarılı bir Başkan, Kiraz’da Saliha Özçınar, Selçuk’ta yine Filiz hanım başarılı bir Belediye Başkanı, onları da baz alarak kadınların başarılı bir şekilde yönetimlerde yer alacağı göz önünde tutuluyor. Bunun sebebi de, evini, yuvasını düzene sokan kadındır,mesleğinde işini, iş ortamını sağlayan kadındır, temizliği, yemeği yapan kadındır en önemlisi de kadın annedir. Annelik duygusu çok farklı bir duygudur, merhameti getirir ve sadece kendi çocuklarını ve evlatlarını değil herkesin evlatlarını düşünerek hareket eder. Ben bugün bu yola çıktıysam önce çocuklarımız için çıktım. Bugün Ödemiş’te uyuşturucu bataklığına girmiş, sahip çıkılmamış çocuklarım var. Ben o çocuklarıma sahip çıkmak için çıktım bu yola.”

GEREKİRSE TEKSTİL ARAZİSİNİ SATIN ALIRIZ

“Tekstil konusu ile ilgili bu sorunu ilk dile getiren yine BBP İlçe Başkan Murat Cansız’dır, bizler de haberlerimizde yer verdik. Onun ardından CHP’den milletvekili aday adayımız Mustafa Ali Fırtına idi. Ben de başkan adaylığımı koyduğumda bu konuyu işledim çünkü o süreçte Belediye Meclisi’nden karar çıkacaktı. Ödemiş Belediyesi Ödemiş halkının dedik. Ödemiş Ticaret Borsası kimin, kimlerin, ticaret borsasına kimler üye, yine Ödemiş halkı üye. Ticaret borsası açık alenen biz buraya bunu yapacağız diye bilgilendirme toplantısı yaptı mı? Yapmadı! 2011 dönemi olması gerekiyor Rıfat Hisarcıklıoğlu Ödemiş’e geldiğinde ben de Anadolu Ajansı’nda çalışıyordum, o gün buraya Ekonomi Üniversitesi kurulması için bir söz vermişti. Hatta karar alınmıştı, Bekir Keskin’e o kararla ilgili teşekkür etmek istiyorum. Tabi üniversite yapılmadı. Ticaret borsası oraya AVM, Otel ve özel bir hastane yapmak istediği söyleniyor, bu konuyla ilgili de Belediye Başkanı, Meclis Üyeleri ve İlçe Başkanları ile bir toplantı yaptı. Ticaret borsasının Ödemiş’e katkısını ben Dilek Acar Güleç olarak merak ediyorum. Anlatsınlar ne katkısı var.

Sadece Ödemiş Belediyesi değil, bugün Ödemiş Ticaret Odası, Ödemiş Ticaret Borsası ve bütün odalar ve STK’lar Ödemiş halkına, bu topluma ne katkıları var, çıkıp açıklasınlar bilmek istiyoruz.

Daha düne kadar buraya AVM,Otel, hastane yapmak isteyen yatırımcılar vardı, onlara izin vermediniz neden Ödemiş Ticaret Borsası’na izin vereceksiniz? Dediler ki öğrenci okutuyorlar. Dekont görmek istedim, kaç öğrencimizi okutuyorlar görmek istedim. Ödemiş halkından neden saklanıyor birçok şey. Neden gizli kapılar ardında pazarlıklar döndürülüyor? Her şey Ödemiş’te şeffaf olmalı ve toplum menfaatine olmalı. Biz geldiğimiz de Ödemiş Ticaret Borsası ile otururuz aynı böyle kameralar karşısında. Ne istiyorlarsa söylerler biz de halkımız için ne istiyorsak hepsini konuşuruz ve yapamıyorlarsa da bugün hala Ödemiş Tekstil’inde hisse hakları olanlar var, Ödemiş halkı için gerekirse Tekstil arazisini satın alırız.

Haber Merkezi

GEREKİRSE TEKSTİL ARAZİSİNİ SATIN ALIRIZ

Yorumlar kapalı.