Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak kimdir

Yeni Gençlik ve Spor Bakanı kimdir? Osman Aşkın nereli?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Osman Aşkın Bak, 11 Ekim 1966’da İstanbul Üsküdar’da doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Bak, İngiltere’deki Nottingham Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi ve Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. Ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Endüstri Mühendisliği Programı’nda doktorasını vermiştir.

Kariyerinde çeşitli görevlerde üstlenen Osman Aşkın Bak, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda ve Türk-İran İş Konseyi Yürütme Kurulu’nda görev almıştır. Aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası’nda Meclis Üyesi olarak görev yapmaktadır. Spor kulüplerinde genel sekreterlik ve başkanlık görevlileri üstlenmiş, federasyonlarda yönetim kurulu üyeleri, kurul üyeleri, genel kurul delegeliği ve başkanlık gibi çeşitli görevlerde bulundu. Bak’ın çok sayıda makalesi ve bilimsel yayını bulunmaktadır.

Osman Aşkın Bak, 24. Dönemde İstanbul Milletvekili seçilmiş ve NATO Parlamenterleri Asamblesi Türk Grubu Üyesi ve Devlet Komisyonu Sözcüsü olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Dopingle Mücadele Araştırma Komisyonu Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Haber Merkezi

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak kimdir

Yorumlar kapalı.