“Genç Gözler Fotoğraf Yarışması”ndan Ödülle Dönüldü!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gözler Objektifte: Ortaokul Öğrencilerimize Temel Fotoğrafçılık Eğitimi Verildi! 

Okulumuz öğrencileri, “Genç Gözler”fotoğraf yarışmasına katılmadan önce temel teknikleri öğrenerek objektifin arkasındaki sırları keşfettiler.

 

Okulumuz, öğrencilerin sanatsal ve yaratıcı yeteneklerini geliştirmek amacıyla fotoğrafçılık eğitimlerine de önem veriyor. Bu kapsamda, ortaokul öğrencilerimize fotoğrafçılık yarışmasına katılmadan önce temel fotoğrafçılık eğitimi verildi.

Eğitim programı, öğrencilere temel fotoğrafçılık tekniklerini öğretmek ve onları kendi yaratıcı potansiyellerini keşfetmeye teşvik etmek üzerine odaklandı. Öğrencilere, kompozisyon kuralları, ışık kullanımı, perspektif ve çekim teknikleri gibi konularda bilgi verildi.

Eğitim sürecinde öğrenciler, sınıf içinde ve okulun çevresinde pratik fotoğraf çekme fırsatı buldular. Öğretmenlerimiz, öğrencilere bireysel olarak rehberlik ederek, fotoğrafçılıkta görsel anlatımın önemini vurguladılar ve öğrencilerin kendilerini ifade etmelerine olanak tanıdılar.

Yarışma sorumlusu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Habibe OVACIK ve eğitimleri veren Matematik Öğretmeni Gamze KARAOĞLAN, fotoğrafçılığın görsel sanatlar arasında önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, öğrencilerin bu alanda kendilerini geliştirmelerinin önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca, fotoğrafçılık eğitiminin öğrencilerin yaratıcılığını ve estetik algılarını geliştirmeye yardımcı olduğunu ifade etti.

Öğrenciler, eğitim sonrasında fotoğrafçılığa olan ilgilerinin arttığını ve gördükleri eğitimin kendilerine büyük fayda sağladığını dile getirdiler. Fotoğrafçılığın sadece bir hobi olmanın ötesinde, duygularını ve düşüncelerini ifade etmenin bir aracı olduğunu belirten öğrenciler, yarışmaya katılmak için heyecanla hazırlandıklarını ifade ettiler.

Okulumuzun düzenlediği temel fotoğrafçılık eğitimi, öğrencilerimizin sanatsal ve yaratıcı potansiyellerini ortaya çıkarmalarına olanak sağlarken, aynı zamanda onları görsel dünyanın güzellikleriyle buluşturarak yeni bir bakış açısı kazanmalarına yardımcı oldu.

Küçükmenderes Gazetesinin 28. Yaşına özel ilkini düzenlediği Genç Gözler Fotoğraf Yarışması’na katılan ve mansiyon ödüle layık görülen 8/A Sınıfı öğrencimiz Tuğba Nazlı BÖLÜK yaşadığı mutluluğu arkadaşları ve öğretmenleri ile paylaşarak fotoğraf çekmeyi çok sevdiğini ve herkese tavsiye ettiğini söyledi.

 

ZEYTİNLİK S. ŞENOCAK ORTAOKULU

“Genç Gözler Fotoğraf Yarışması”ndan Ödülle Dönüldü!

Yorumlar kapalı.