GELECEĞİN ŞEFLERİ AVRUPA’DA

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Projeler konusunda adından söz ettiren Ödemiş Zübeyde Hanım MTA Lisesi Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Erasmus+ projesini başarıyla tamamladı. Türkiye Ulusal Ajansına  “Geleceğin Şefleri Uluslararası Yeterlilikler Kazanıyor” isimli proje ile başvuran okulumuz 32000 Euro hibe almıştır. Bu kapsamda İtalya/Rimini ile ÇEKYA/Prag da 15 öğrenci ve 3 öğretmenle toplamda 14’er gün staj faaliyeti yürütülmüştür. Öğrencilerimiz Avrupa’da yaptıkları staj faaliyeti ile temel mutfak becerileri, farklı ülke mutfaklarını tanıma, yeni tatlar ve lezzetler oluşturma, yabancı dillerini geliştirme, Avrupa kültürünü tanıma ve özgüvenlerini arttırma fırsatı yakalamıştır.

Staj faaliyetini başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz başarı sertifikası ve Europass belgesi almışlardır. Staj faaliyeti bitiminde öğrencilerimiz hem İtalya’daki hemde Çekya’daki kurumlardan iş teklifleri almıştır.

 

Okulumuz İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Eğitim Akreditasyonu kapsamında sunduğu bir diğer proje ile de 13000 Euro hibe almıştır. Bu kapsamda ÇEKYA/Prag da 6 öğrencimiz 14 gün staj, 3 öğretmenimizde 7 gün iş başı gözlem faaliyeti yürütmüştür. Katılımcılarımız Çekya’nın başkenti Prag’da bulunan ve 5 yıldızlı şehir otellerinden olan Art NouveauPalaceHotel’de faaliyetlerini başarı ile tamamlamıştır.

Proje üretim fabrikası gibi çalışan okulumuzun bu yılda İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Okul Eğitimi Akreditasyonu kapsamında sunduğu projesi kabul edilmiş olup okulumuzda görevli 4 öğretmenimiz 7 gün boyunca Avrupa’da iş başı gözlem faaliyeti yürütecektir. Okulumuz öğretmen ve öğrencilerimize yeni fırsatlar oluşturmak için her dönem proje başvurularına  devam etmektedir.

Zübeyde Hanım Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi

GELECEĞİN ŞEFLERİ AVRUPA’DA

Yorumlar kapalı.