Folkart yangını mahkemelik oldu

İzmir Narlıdere'de bulunan Folkart'ta 27 Nisan akşamı büyük bir yangın çıktı. Yangın nedeniyle çok sayıda ev kullanılamaz hale geldi. Yangın mağdurları ile müteahhit şirketin mahkemelik olduğu öğrenildi.

featured
İZMİR'İN NARLIDERE İLÇESİNDE BULUNAN LÜKS SİTEDE ÇIKAN, 8 SAATTE KONTROL ALTINA ALINAN VE 40 DAİRENİN ETKİLENDİĞİ YANGINLA İLGİLİ TESPİT İÇİN KRİMİNALE GÖNDERİLEN NUMUNELERİN İNCELENMESİ SÜRÜYOR. (ALİ GÖZETEN - ALİ İHSAN ÇİFTÇİ/İZMİR-İHA) İzmir'in Narlıdere ilçesinde bulunan lüks sitede çıkan, 8 saatte kontrol altına alınan ve 40 dairenin etkilendiği yangınla ilgili tespit için kriminale gönderilen numunelerin incelenmesi sürüyor. Öte yandan yangının çıkış sebebi ile ilgili itfaiye raporunun da tamamlanmasının beklendiği öğrenildi.
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Narlıdere’de bulunan Folkart’ta 27 Nisan akşamı  meydana gelen yangında pek çok dair kullanılamaz hale geldi. Elektrik kontagından çıktığı öğrenilen yangında 7 kişi yaralandı.

“YANGIN YÖNETMELİĞİNE UYGUN DEĞİL”

Yapı inşa edildikten sonra, iskan ruhsatı aşamasında yasal prosedür gereği İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından yapılan inceleme sonucu 25 Haziran 2009 tarihinde düzenlenen raporda, binanın yangın yönetmeliğine uygun görülmediği ortaya çıktı.

ŞİRKET EVLERİ ONARMAK İÇİN 220 BİN EURO İSTEDİ 

Folkart, yangında kullanılamaz hale gelen evlerin onarılması için daire başı ortalama 220 bin Euro talep etti.Yanan bloğun 6. Katındaki 34 numaralı dairede ikamet etmekte olan Avukat Çiler Nazife Koşar yargıya başvurdu. Koşar, İzmir Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi’nde haksız fiilden kaynaklanan maddi ve manevi tazminat davası açarak, hem şirket hem de ev sahibinden davacı oldu.

 

Haber Merkezi

Folkart yangını mahkemelik oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir