“EVLİYA ÇELEBİ ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMI” KAPSAMINDA GİRESUN’DAYDIK  

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Tarafından Koordine Edilen “2023 Yılı Evliya Çelebi Yurtiçi Öğrenci Değişim Programı” Kapsamında  okulumuz olarak “Îmam Birgiviler Kümbet Yaylasında” Projesini gerçekleştirdik.Ögrenci değişimi yapılan Giresun Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri bizleri okullarında ve pansiyonlarında misafir ettiler. Beş gün boyunca Giresun’un tarihi ve doğal güzelliklerini görme fırsatı yakaladık. Ayrıca  Giresun Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle eşsiz deneyim aktarimlari da gerçekleştirdik.

Bu program ile gençlik döneminde olan öğrencilerin  eğitim – öğretime  devam   ederken   tarihi   ve   kültürel   miras bilinci kazanması, doğal güzelliklerin  farkına  varması, farklı  yöreleri  sosyo­  kültürel    açıdan   tanıması   ve daha    birçok   kazanım    elde   etmesi  amaçlanmaktadır.

2023 yılında Ödemiş Aydınoğlu Mehmet Bey Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde paydaş okul olarak Giresun Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ortak bir hazırlık yaparak başvuruda bulunduk.

Başvurumuz kabul edildi. Program 2023 yılı Ekim ayında uygulamaya konuldu. Milli Eğitim Bakanlığının  desteğiyle ilk ziyareti koordinatör okul Ödemiş Aydınoğlu Mehmet Bey Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak 1-8 Ekim 2023 tarihlerinde “Fındığın Başkenti” Giresun ilinin Bulancak ilçesi Anadolu İmam Hatip Lisesine yaptık. Bizi çok sıcak karşıladılar. Öğretmenlerimiz de çok sıcak bir ortamda sohbet etme ve derslere girme imkanı buldular.

 

Ordu ili Boztepe gezisi , Giresun Kalesi ve Zeytinlik Evleri Gezisi ve Türkiye’de en çok yaylaya sahip olan Giresun’un Kümbet ve Kulakkaya Yayla gezileri  ile eşsiz tarihi ve turistik etkileşim sağlandı.

Projeye emeği geçen başta bakanlığımız olmak üzere paydaş okul yönetici, öğretmen ve öğrencilerine, Sayın kaymakamımız Fatih AKSOY’a , Sayın  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sunulllah DESTİCİOĞLU’na teşekkür ediyoruz.

 

 

Aydınoğlu Mehmet Bey Anadolu İmam Hatip Lisesi

“EVLİYA ÇELEBİ ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMI” KAPSAMINDA GİRESUN’DAYDIK  

Yorumlar kapalı.