Eski TÜGVA yöneticisi Berat Albayrak hakkında konuştu

Eski Tügva yöneticisi: 'TÜGVA Berat Albayrak'ın gençlik kollarına dönüştü'

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski TÜGVA yöneticilerinde biri olan Ramazan Aydoğdu, “TÜGVA’nın arkasındaki güç Berat Albayrak’tır. Albayrak’ın bakanlık yaptığı dönemde onu karşılayanların TÜGVA mensupları olduğunu; ‘Beni 200 kişi karşılasın’ talimatlarının teşkilatlara gittiğini gördük biz o dönemde. Bir dönemden sonra TÜGVA, Berat Albayrak’ın gençlik kollarına dönüştü”

TÜGVA Yöneticisi Ramazan Aydoğdu Halk Tv’nin kayda geçsin programına konuk oldu, TÜGVA’nın, Berat Albayrak’ın gençlik kollarına dönüştüğünü iddia etti. TÜGVA’da yaşananları anlatan Aydoğdu, “İşin içine siyaset girince TÜGVA başka bir yere gitti. Aslında süreç şöyle oldu, TÜGVA herkesi kucaklayan bir yapı olarak adlandırıldı. Ama işin içine siyaset girince TÜGVA başka bir yere gitti. Sonra TÜGVA Berat Albayrak grubuna kanalize olmaya başladı.

‘BERAT ALBAYRAK’IN GENÇLİK KOLLARINA DÖNÜŞTÜ’

TÜGVA’nın arkasındaki güç Berat Albayrak’tır. Albayrak’ın bakanlık yaptığı dönemde onu karşılayanların TÜGVA mensupları olduğunu; ‘Beni 200 kişi karşılasın’ talimatlarının teşkilatlara gittiğini gördük biz o dönemde. Bir dönemden sonra TÜGVA, Berat Albayrak’ın gençlik kollarına dönüştü.

Muhtemelen burada amaçlanan şey siyasi gelecek kaygısıydı. TÜGVA buna alt yapı sağlıyordu, gençlik kolları ile okullarda, ilçelerde teşkilatlanıyorsunuz. Dolayısıyla bir kitle ortaya çıkıyor. Ben TÜGVA’nın siyasi bir yapıya oturmasını hiç istemedim.

“İki örnek vereceğim; Birincisi; TÜGVA’nın teşkilat koordinatör yardımcısıyken, Yüksekova’ya uçakla indiğimizde kırmızı halı sermişlerdi. Yüksekova’nın idari birimleri kaymakamı, emniyeti bizi karşılamaya gelmişti. O sırada ben böyle bir şey olabilir mi biz kimiz, demiştim.

‘TÜGVA YÖNETİCİSİ VALİ HAKKINDA DOSYA TUTMUŞ’

İkinci örneğim; şehir belirtmeyeceğim, TÜGVA il temsilcisinin Vali hakkında dosya tuttuğunu ve valiyi senin hakkında dosya tutuyorum diye tehdit etmiş. Vali bile o dönem bu konuyla alakalı beni aramıştı. Bizim durumdan haberimiz yoktu. Ama bunlar oluyordu. Bu şundan kaynaklanıyor; saydığımız isimler bu konuya ne kadar hakim bilmiyorum. Bütün bunlar TÜGVA’nın kirlenmesine yol açtı.”

Eski TÜGVA yöneticisi Berat Albayrak hakkında konuştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir