1. Haberler
  2. Kültür-Sanat
  3. ESKİ OTOGAR KAHVESİ “KİTAP KAFE” OLARAK EĞİTİM YUVASINA DÖNÜŞECEK

ESKİ OTOGAR KAHVESİ “KİTAP KAFE” OLARAK EĞİTİM YUVASINA DÖNÜŞECEK

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ödemiş Belediyesi, 2024 yılına yepyeni projelerle “merhaba” diyor. Ödemiş’te eski otogarda yer alan garaj kahvehanesi yeni bir çehreye bürünerek kitap konseptiyle Ödemiş gençliğine hizmet verecek. Ödemiş’in eğitimci Belediye Başkanı Mehmet Eriş, kitap kafenin 24 saat çalışma esasıyla öğrencilerin huzur içinde ders çalışabileceği bir kütüphane ortamını sağlayacağını belirtti.

Ödemiş’te uzun yıllar garaj kahvesi olarak kullanılan mülkiyeti Ödemiş Belediyesi’ne ait taşınmaz, kitap kafe konseptiyle yeniden hayat bulacak. Çalışmalarla ilgili Belediye Başkan Yardımcısı Bihter Aka ile birlikte incelemelerde bulunan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemişli öğrencilerin ders çalışma ve sınava hazırlık süreci için yeni bir adresi ilçeye kazandıracaklarını açıkladı.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Eriş, “Burada tarihi garaj kahvesindeyiz, dokuya uyumlu şekilde düzenlemelerimiz olacak. Bu mekanla ilgili düşüncelerimizi ne yazık ki tam istediğimiz gibi hayata geçiremiyoruz. Bu alanın koruma kapsamında SİT olması sebebiyle asıl düşüncemizden biraz daha farklı bir konuma geldik. Burası için birçok işletmecinin talebi oldu, bizim de işletme yönüyle fikirlerimiz vardı. Ama Koruma Kurulu’nun kararları doğrultusunda biz burayı eğitim yılının ikinci yarısına yetişecek şekilde çocuklarımız ve gençlerimiz için bir kütüphaneye yani kitap kafeye dönüştüreceğiz” dedi.

“GENÇLERİMİZE KULAK VERDİK”

Eski otogarın birçok eğitim kurumunun tam ortasında yer aldığını, bu anlamda öğrencilerin ulaşımının son derece kolay olduğunu hatırlatan Eriş şöyle devam etti: “Okullarımızın tam ortasında yer almasının yanı sıra kırsal mahallelerimize giden araçlarımız da burada yolcu indirip bindiriyor. Belediye Kız Öğrenci Konuk Evimize de yakın. Yani ulaşmak kolay. Çocuklarımıza iyi bir ders çalışma ortamı sağlayacağız. Kitap Kafe konseptiyle hizmet vereceğiz.

“24 SAAT AÇIK TUTMAYI HEDEFLİYORUZ”

24 saat açık tutmayı hedefliyoruz. Gençlerimizin bizden böyle bir talebi vardı. Gençlerimize de kulak vererek üniversiteye hazırlık sürecinde ışığı sürekli yanan bir eğitim yuvasını da burada ilçemize kazandırmış olacağız. Ödemiş’in kalbinin attığı bu noktayı 24 saat yaşayan, canlı bir mekana dönüştüreceğiz. Şimdiden Ödemişimize hayırlı olsun” dedi.

Haber Merkezi

ESKİ OTOGAR KAHVESİ “KİTAP KAFE” OLARAK EĞİTİM YUVASINA DÖNÜŞECEK
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.