Eşini, çocuklarının gözü önünde katleden cani kocadan itiraf: Affetmesi için arabanın içinde yatmış

Konya'da, eşi Zeliha Akbulut'u (26) çocuklarının gözü önünde acımzasızca öldüren Hüseyin Akbulut (33), cinayeti işlediğini itiraf etti. Akbulut’un ifadesi ortaya çıktı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Konya’nın Cihanbeyli ilçesi İnsuyu Mahallesi’nde yaşayan Hüseyin Akbulut, 8 yıllık evli ve 3 çocuğunun annesi olan Zeliha Akbulut’u, başından vurarark öldürdü. Teslim olan Hüseyin Akbulut, sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Zeliha Akbulut’un cenazesi memleketine defnedilirken, çiftin olay sırasında yanlarında olan 1.5, 3 ve 6 yaşındaki çocukları da devlet korumasına alındı.

ZANLI SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Tutuklanan Hüseyin Akbulut, ifadesinde suçunu itiraf ederek, “Olay günü dedeme gitmek için yola çıktık. Yolda tartışıyorduk. Sapa bir yola girdim, bu sırada eşim yolu değiştirdiğimi fark etti. Önce bıçakladım, arabadan inip kaçmaya çalışınca da tabancayla başından vurdum. Daha sonra ana yola çıkarak arkadaşımı arayıp, yakıtımın bittiğini söyledim. Arkadaşım geldi, çocukları dedeme bıraktık. Sonrasında gidip teslim oldum. Ben uyuşturucu bağımlısıyım. Eşim 3 ay önce bu yüzden babasının evine döndü. Ben de gidip evlerinin önünde 15 gün arabanın içinde yattım. Böyle ikna edip eve dönmesini sağladım” dediği öğrenildi.

Hüseyin Akbulut’un daha önce de uyuşturucu satıcılığı suçundan bir süre cezaevinde kaldığı öğrenildi.

 

Haber Merkezi

Eşini, çocuklarının gözü önünde katleden cani kocadan itiraf: Affetmesi için arabanın içinde yatmış

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir