Erkut Şenbaş yaşamını yitirdi

Erkut Şenbaş yaşamını yitirdi
Bu haber 13 Ekim 2021 - 11:49 'de eklendi

Erkut Şenbaş yaşamını yitirdi

Eski Doğru Yol Partisi İzmir Milletvekili ve eski AK Parti Ödemiş Belediye Meclis Üyesi Erkut Şenbaş, hayatını kaybetti. Vefat eden Şenbaş için TBMM’de cenaze töreni düzenlendi. Eski İzmir Milletvekili Erkut Şenbaş’ın cenaze törenine Şenbaş’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski TBMM Başkanı Köksal Toptan, TBMM İdare Amiri Mehmet Göker, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, meclis bürokratları ile çalışanları katıldı.

Şenbaş’ın cenazesi, bugün Alsancak Hocazade Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Eski Alaçatı Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Siyasilerden veda mesajları

Demokrat Parti Ödemiş İlçe Başkanı Mutahhar Ateş, “DYP 19. Dönem Milletvekili olan ve 2014 ile 2019 yılları arasında AK Parti Ödemiş Belediye ve Büyükşehir Meclis üyeliği yapan, DYP Hükümeti zamanında bölgemize büyük hizmetler veren değerli eski İzmir Milletvekilimiz Erkut Şenbaş’ın vefat haberini almanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Değerli eski partilimiz Şenbaş, iyi bir insan olmanın yanında her zaman partimizle iç içe olmuştur. DYP Hükümeti sürecinde bölgemizdeki birçok eksiği ve vatandaşlarımızın taleplerini değerlendirerek çözüme kavuşturmuştur” dedi.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “19. Dönem İzmir Milletvekilimiz ve önceki dönem Ödemiş Belediye Meclisi Üyemiz Erkut Şenbaş’ın vefat haberini büyük bir üzüntü ile öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, Şenbaş ailesine ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

“Derin üzüntü içerisindeyiz”

Şenbaş’ın Ödemiş Belediye Meclisi’nin üyeliğini yaptığı dönemde belediye başkanı olan Mahmut Badem, “2014-2019 yılı dönemimizde birlikte yol ve dava arkadaşlığı yaptığımız 19. Dönem İzmir Milletvekili, Ödemiş Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Meclis Üyemiz Erkut Şenbaş ağabeyimizin vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen ise şunları söyledi: “DYP 19. Dönem Milletvekili, 2014 ile 2019 yılları arasında AK Parti Ödemiş Belediye ve Büyükşehir Meclis Üyeliği yapan Erkut Şenbaş abimizin vefat haberini almanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.”

Onur Karagöz