ENGİNYURT ÖDEMİŞ’TE TOPUKLU EFE GÜLEÇ’E DESTEK İSTEDİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Enginyurt, “GÜLEÇ KENDİSİNİ ÖDEMİŞ İÇİN HAZIRLADI”

Güleç, “ÖDEMİŞ’İ VİZYON ŞEHİR YAPACAĞIZ”

Ödemiş Hükümet Meydanında düzenlenen halk buluşmasına Demokrat Parti İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, Demokrat Parti İzmir İl başkanı Ozan Demirbaş, İl Kadın Kolları Başkanı Gamze Özdemir, Demokrat Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Burcu Bostancıoğlu, Demokrat parti Ödemiş İlçe Başkanı Kahraman Murat Ateş, Kadın Kolları Başkanı Fatma Kara, Demokrat Parti Gençlik Kolları Başkanı Orçun Bağcı, Ödemiş İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Demokrat Parti Kiraz İlçe Başkanı Soner Almaz, Demokrat Parti Kiraz Teşkilat Başkanı Sakin Sağ, Kiraz Gençlik Kolları Başkanı Turgay Sağ, meclis üyesi adayları ve Ödemişliler katıldı.

EL VERİN DİYORLAR, ELİMİZİ VERDİK KOLUMUZU KAPTIRMAYALIM

‘En büyük Başkan Dilek başkan’ tezahüratlarıyla sahneye gelen Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç, “Çok kıymetli Ödemişliler, sevgili hemşerilerim, canlarım, kıymetlilerim hepiniz hoş geldiniz. 2 Kasım 2023 Perşembe günü çıkmış olduğumuz bu kutlu yolda sefer bizden zafer Allah’tan dedik, bir kar tanesiyken çığ olduk büyüdük. Sizlerin destekleriyle 31 Mart gecesi Ödemişi vizyon şehir yapmak için göreve geliyoruz. Ama sizlerle birlikte. Gelecek seçimler için değil gelecek nesiller için çıkmış olduğumuz bu yolda, benimle, bizimle birlikte Ödemiş’i yönetmeye var mıyız? Bir 5 yıl daha istemişler. Diyorlar ki 5 yıl daha el verin. Elimizi verdik de kolumuzu kaptırmayalım artık hiç kimseye. 5 yıl daha bu Ödemiş’i heder etmek istiyor muyuz? O zaman ne diyoruz 31 Mart günü Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç’e oyumuzu veriyor muyuz? Hep birlikte Ödemiş’i vizyon şehir yapacağız. Ödemiş belediyesini 3-5 kişiye değil Ödemişli’ye geri teslim etmeye geliyoruz. Ödemiş’i hak ettiği değere kavuşturmaya az kaldı sizlerle birlikte” diye konuştu.

İZMİR’İN ESAS SAHİBİ BİZİZ, MEKÂNIN SAHİBİ GERİ GELDİ

Demokrat Parti İzmir Belediye Başkanı Burcu Bostancıoğlu da bir konuşma yaparak şöyle konuştu, “İzmir hasta dediler. İyileştirmeye geldik. İzmir’de yeniden Demokrat Partiyi yeniden var ederek, İzmir’i hakkettiği yere kavuşturmaya geliyoruz. Biz Demokrat Parti’yiz. Biz İzmir’in esas sahibiyiz. O yüzden ne diyoruz, mekânın sahibi geri geldi. Bugün öncelikle şunun altını çizmek gerekir, İzmir kimsenin kalesi değildir. Cumhuriyetin 101. Yılında cumhuriyetin başkenti İzmir’de, 30 yıl sonra İzmir’in tek kadın belediye başkanı olarak huzurunuzda saygıyla eğiliyorum.”

31 MART DİRİLİŞ GÜNÜ, YENİDEN DİRİLECEĞİZ

Konuşmasına Ödemişlilerin tezahüratlarının ardından İzmir marşı ile başlayan Demokrat Parti İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, “Efeler diyarı Ödemiş’in güzel insanları hoş geldiniz. 31 martta bir seçim var. Sadece bir seçim yok. 31 Mart’ta emeklinin, işçinin, çiftçinin, köylünün, gençlerin, kadınların, ezilenlerin, mağdurların hak ve hakikat mücadelesi için bir diriliş günü var. 31 martta yeniden dirileceğiz. Yeniden kendimizi göstereceğiz” dedi.

İSRAİL’E TİCARETİ DURDURUN

Kalp krizi geçiren AK Parti Ödemiş Belediye Başkan adayı Ali Hadim’e geçmiş olsun dileklerini de ileten Milletvekili Enginyurt şöyle devam etti, “Değerli Ödemişliler, bir seçime gidiyoruz ama birileri bu seçimi adeta savaşa döndürdü. Toplumu birbirine düşüren adeta millet arasında kavga yaratılıyor. Bir belediye başkan adayı diyor ki Murat Kurum eğer 31 Mart’ta AK Parti kazanırsa Gazze kazanacak, Filistin kazanacak diyor. Biz de Ödemiş’ten sesleniyoruz. Murat Kurum, Recep abine söyle de İstanbul kazanırsa Gazze kazanmasın, Filistin kazanmasın. Bugünden itibaren İsrail’e ticareti durdurun. Mübarek ramazan ayı yüreklerimiz yanmıyor mu? Vicdanlarınız kanamıyor mu? Daha dün akşam bile çocuklar öldürüldü iftar vakti. Kim öldürüyor bunu, İsrail öldürüyor. Peki ticareti kim yapıyor İsrail’le, Türkiye yapıyor. Yazık günah lafla bu iş olmaz Yalandan kola dökmekle yalandan Starbucks basmakla olmaz. Yüreğiniz yetiyorsa İHA’ları SİHA’ları gönderin oraya. Bu seçim savaş değil.

22 YILDIR İKTİDARDASINIZ, ÖDEMİŞ’İN YOLUNA BİR BAKIN DA UTANIN

Dilek kardeşimiz Ödemiş’te yola çıktı. Derdi ne, gençler uyuşturucu bataklığına saplanmasın, Ödemiş’te üretim olsun, gençler Ödemiş’i terk etmesin, kadınlarımız insanca güzel ortamlarda yaşasınlar, emekliler hak ettiğini alabilsin, çiftçi hak ettiğini alabilsin. Ama bakıyoruz ülkeye her şey çok kötüye gidiyor. 10 bin lira emekli maaşı. Allah’tan reva mı? 10 bin lirayla evin kirasını mı ödeyecek, elektrik parası mı verecek, doğalgaz mı ödeyecek, çocuğuna oyuncak mı alacak? İktidar çıktı diyor ki aranızda AK Partililer MHP’liler de var görüyorum. Dilek’e oy verirseniz hizmet gelmez diyorlar. Neymiş merkezi yönetimle yerel yönetim birleşmeliymiş. Yani diyorlar ki Ödemiş’i AK Parti’ye verirseniz hizmet gelir. 22 yıldır iktidardasınız, Ödemiş’in yoluna bir bakın da utanın be. 21. yüzyılda böyle yol mu olur Ödemiş’te. 22 yıldır Ödemiş’i ben mi yönetiyorum Dilek mi yönetiyor. Siz yönetiyorsunuz. Alışmışınız CHP’ye bir dönem veriyorsunuz Ödemiş’i sonra sanki veresiyeyi geri öder gibi AKP’ye veriyorsunuz. Sonra bir daha CHP’ye. Dileğin nesi eksik kardeşim, Demokrat Parti’nin nesi eksik? 78 yıl boyunca Celal Bayarlarla, Mendereslerle, Demirellerle, Özallarla birlikte bu ülkeyi imar etti Demokrat Parti.

GÜLEÇ’İ SEÇİN, HİZMET GELMEZSE ANLINI KARIŞLAMAZSAM NAMERDİM

Şimdi CHP’de ne var. Yandan izleyen CHP’liler var. Meydana gelmiyorlar ki kalabalık olmasın. Ben Cemal Enginyurt olarak 14 Mayıs seçimlerinde bir oy Kemal’e bir oy Cemal’e diyerek sabahlara kadar çalıştım. CHP, kazansın istedim. Birileri yan gelip yatarken, seçimden sonra birileri ortalığı terk ederken, ben Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin hakkını hukukunu korudum. Vefa İstanbul’da bir semt adı değildir dedim. Biz Demokratlar olarak İstanbul’da ve Ankara’da Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’a, herkes kaybettirmek için aday çıkartırken biz demokratlar dedik ki, yolda bulduklarımıza yoldaşlarımızı satmayız. İstanbul’da İmamoğlu’nu ve Ankara’da Yavaş’ı destekleme kararı aldık. Sıra Dilek Acar Güleç’te, sıra bizde. Madem sıraya koydunuz. Hizmet gelmezmiş, siz Dilek Acar Güleç’i seçin de hizmet gelmezse anlını karışlamazsam namerdim.

PKK’YLA İLİŞKİ ARAYAN HABUR’A BAKACAK

İzmir, Anafartalar’da, Conk Bayırı’nda, Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Kocatepe’de sabah 5’te uyanıp, yarabbi bu millet seni seviyor, bu millet esir tutsak olmasın yarabbi, bu millete zafer nasip et, bu milleti düşman esaretinden kurtar, ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir ileri diyenlerin kalesidir. İzmir Mustafa Kemal Atatürk’ün kalesidir. İzmir Cumhuriyetin, demokrasinin, Demokratların kalesidir. Şimdi biz konuştukça, meydanlar doldukça birileri ürküyor. Diyorlar ki, ‘Aman ha bu Demokratlar gizli masalarda gizli, görüşmeler yapıyorlar. Bunlar CHP’yle diğerleriyle beraber diyorlar. Benim A Haber izleyen Ayşe teyzem bunlar PKK’lı diyor. Kim PKK’lıysa Allah onların belasını versin. Ne Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ne Meral Akşener’in, ne Temel Karamollaoğlu’nun, ne Gültekin Uysal’ın, ne Ali Babacan’ın, ne Ahmet Davutoğlu’nun, ne Ümit Özdağ’ın ne Özgür Özel’in PKK’yla ilişkisi yoktur olmaz olamaz. PKK’yla ilişki arayan Habur’a bakacak. Şivan Perver’le megri megri türkü çağıranlara bakacak.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK BOZKURTTUR, BAŞBUĞDUR

Çok sert konuşacağım aslında ama Dilek uyardı beni. AK Partili ve MHP’li arkadaşlarımız var. Onlar bizimle beraber onları ayırmıyoruz dedi. Bizim AK Partili MHP’li kardeşlerimizle problemimiz yok ki.  Bizim problemimiz Atatürk düşmanlarıyla cumhuriyet düşmanlarıyla. Kuvay-i milliye şehri Ödemiş’ten Cumhuriyetin kuruluş mücadelesinin şanlı destanının yazıldığı efeler diyarından Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniyoruz. Bizi destekleyen biri var doğru diyorsun, birlikte olduğumuz biri var doğru söylüyorsun. Öyleyse Ödemiş’ten itiraf edelim bizi destekleyenin adını. Mustafa Kemal Atatürk. MHP’li ve AK Parti’li arkadaşlarım, CHP’liler, İYİ Partililer, geçen haftalarda birisi Mustafa Kemal Atatürk’e soysuz dedi. Selanik dönmesi dedi. Bu kardeşiniz Cemal Enginyurt, hem TBMM’den, hem miting alanlarından, hem de televizyon ekranlarından hiç korkmadan dedi ki, Mustafa Kemal Atatürk bozkurttur, başbuğdur, başkomutandır. Mustafa Kemal Atatürk’ün soyu da bellidir. Soysuz diyen soysuz oğlu soysuz şerefsizdir.

Emniyetteki kardeşimiz zahmetle izi çekiyor, iç işleri bakanlığı ne söylemişiz bakacak, İç işleri bakanlığına çağrıda buluyorum, Ali Yerlikaya 140 bin tane emekli polis 3600 ek gösterge almadı. Haklarını iade et. Daha mart ayı gelmeden polislere 2. şark görevi verdin. Hayatları zindan ettin. Yapacağın ilk iş şark görevini iptal et.

1 NİSAN’DAN SONRA BUGÜNÜ MUMLA ARAYACAKSINIZ

Saraylarda yaşayan Yezit olmaktansa, Kerbela çöllerinde Şehit Hüseyin olacağız. Recep abi biz korkutmaya niye çalışıyor. Emekliye 17 bin lira versene. Engelli maaşı 4 bin lira artırsana, emekli bayram ikramiyesini 10 bin lira yapsana. Emekliye maaşı artır dediğimizde bütçe yetmiyor diyorlar. Bu bütçe tefecilere gelince 140 trilyon veriyorsunuz da emekliye gelince mi bütçe yok. Sarayın günlük harcaması 35 milyon. Emekli amcamda diyor ki ‘Oğlum öyle deme Recep Bey Müslüman adam’, hayırdır bizi kiliseden çıkarken mi gördünüz? Madem Müslümansa Recep Bey, geçen hafta Azerbaycan’dan vergisiz şarap girdi bu ülkeye. Arpa yüzde 300 arttı, mazot yüzde 300 arttı. Zeytinyağının 5 kilosu 2 bin 500 lira, peynirin kilosu 330 lira. İktidar bu ülkeye vergisiz şarap getiriyor.  Sonrada çıkıyor bu hoca kılıklılar fetva veriyor. Madem o kadar Müslümansınız şarap haram değil mi? Niye ilhan Aliyev ile bizimki arkadaşlar. Şarap Azerbaycan’da bir şirketin elinde kalmış. Size gelince ÖTV, KDV artıyor. Bakın ister oy verin bize ister vermeyin. 1 nisandan sonra bugünü mumla arayacaksınız. Diyeceksiniz ki size oy verirsek ne olur. Recep abi derki ben bu millete ne ettim. Demek ki bu millete kötülük ettim der kendine çeki düzen verir.

GÜLEÇ, KENDİSİNİ ÖDEMİŞ İÇİN HAZIRLADI

31 Mart’ta hesap sormamız şart. Elinize tarihi bir fırsat geçti. Dilek Acar Güleç kendisini Ödemiş için hazırladı. Kadınlara sahip çıkacak. Daha dün 7 kadın öldürüldü. Dilek kardeşim kadınların ölmediği bir Ödemiş’i sizlerin hizmetine sunacak. Demokrat Partinin lügatinde Türk Kürt Alevi Sünni ayrımı yok. Biz büyük Türk milletiyiz. İzmir Büyükşehir’de Burcu Bostancıoğlu ile sizlerden istediğimiz oylarla büyük hizmetler getireceğiz. Kandil’deki itine, FETÖ’cüsüne, Atatürk düşmanlarına Ödemiş’ten haykıralım. Ne mutlu Türküm diyene.”

Haber Merkezi

ENGİNYURT ÖDEMİŞ’TE TOPUKLU EFE GÜLEÇ’E DESTEK İSTEDİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir