Engelsiz Yaşam Derneği yeni yönetimini tanıttı

Engelsiz Yaşam Derneği yeni yönetimini tanıttı
Bu haber 19 Temmuz 2021 - 11:17 'de eklendi

Engelsiz Yaşam Derneği yeni yönetimini tanıttı

Ödemiş Engelsiz Yaşam Derneği, yeni yönetim kurulunu tanıttı. Derneğin kurulduğu 2018 yılından bu yana başkanlık yapan Hülya Tunç’un yeniden başkan seçildiği derneğin yönetiminde Tunç’un yanı sıra Celal Yaprak, Figen Keskiner, Arif Taş ve Hatice Çavdar bulunuyor.

Bir kez daha göreve seçilen Dernek Başkanı Hülya Tunç, “Üç yıldır başkandım, tekrar seçimizi yaptık. Yönetimimizle beraber hizmetimizi devam ettirmeye hazırız. Beş kişilik yönetimimiz ile yolumuza devam ediyoruz. İhtiyaç sahiplerine elimizden geldiği kadar tekerlekli sandalye, maddi manevi yardımlar, çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılamak, eğitim ve sosyal faaliyet amaçlı ne yapabiliyorsak yapıyoruz. Herkes, elinden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışıyor. Şu anda çok güzel bir noktadayız, herkes çok destekçi. Herkes yardım ediyor. Biz de elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

“Amacımız, yardım ve hizmet”

Dernek yönetiminin yeni ismi Celal Yaprak ise, “Amaç yardım. Benim bir süredir yaptığım da buydu. Sizinle yaptığımız çok güzel bir röportaj vardı, onun arkasından bu, çok büyüyerek devam etti. Bunu perçinlemek, resmileştirmek adına derneğin yönetimine girdim. Sadece engellilerle kalmıyoruz, tabi ki onlar önceliğimiz ama pandemi döneminde herkes ihtiyaç sahibi durumuna düştü” diye konuştu.

Daha önce de yönetimde yer alan Hatice Çavdar da şunları söyledi: “Derneğimizin kuruluşundan bu yana yönetimde vardım. Engelliler ve üyelerimiz, bizim için çok değerli. Amacımız, vatandaşımıza hizmet vermek doğrultusunda. Yeni bir kongremizle seçime gittik ve yenilenen yönetim kurulumuzla da yola devam edeceğiz. Celal’i de yönetimimize alarak yeni bir kan kazandırdık. Bunun da bizim için çok büyük bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Herkese hayırlı olsun, dört yıl daha güzel bir şekilde devam edeceğimizi düşünüyorum.”

Şazenuş Keskin