EĞİTİME ADANMIŞ HAYATLAR İYİ Kİ VARLAR…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Okulumuzun kurucusu Prof. Dr.Muzaffer Kula’yı , Prof. Dr. Muzaffer Kula İdaresi ve Öğretmenleri olarak öğrencilerimiz ile birlikte minnetle andık .

Muzaffer Kula idaresi ve öğretmenleri  olarak kurucumuz adına lokma hayrında bulunuldu, okul içerisinde öğrenciler ile birlik ,beraberlik ve vefanın önemine  vurgu yapıldı.

 

Akademisyen Prof. Dr. Muzaffer Kula

Prof. Dr. Muzaffer Kula 15 Ağustos 1920’de Ödemiş’te doğmuştur. Baba tarafı Kulalı, anne tarafı Bayındırlıdır. Muzaffer Kula 1 yaşında iken babası vefat etmiştir. Öğrenciliğe 11 yaşında başlamıştır. O zamanki adı İnönü Okulu olan ilkokulu ve ortaokulu Ödemiş’te okumuştur. 1941 yılında İstanbul Yüksek Öğretmen Okulu Matematik Astronomi Bölümünden mezun olmuştur. Öğrenimi sırasında ve sonrasında, teyzesi Cevriye Hanım imkânlarını Muzaffer Kula’dan esirgemediği için, onu daima şükranla anmıştır. Üniversiteden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesinde Matematik Asistanlığına atanmıştır. Asistanlığı esasında 1950 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesinden Matematik Doktoru diploması almıştır. 1957 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinde iken Matematik Doçenti unvanını aldıktan sonra Mimarlık Fakültesinde görev almıştır. 1958 yılında Refia Zeliba Akşar’la evlenmiştir. 1961 yılında Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü Başkanlığına atanmıştır. 1985 yılında kendi isteği ile emekli oluncaya kadar bazı yıllar hariç Matematik Bölümü Başkanlığı yapmıştır.2015 yılında vefat eden Kula’nın cenazesi İmam-ı Birgivi kabristanlığına defnedilmiştir.

 

 

EĞİTİME ADANMIŞ HAYATLAR İYİ Kİ VARLAR

 EĞİTİME ADANMIŞ HAYATLAR İYİ Kİ VARLAR…

Yorumlar kapalı.