EĞİTİM-SEN: “ÇEDES’TE DAYATMAYA HAYIR!”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitim Sen İzmir 1 Nolu Şube’ye bağlı ilçe temsilcilikleri, hafta sonu Ödemiş’te toplandı. Belediye TayPark tesislerinde yapılan toplantıda, geçtiğimiz yılsonu yapılan genel kurulların ardından yeni seçilen yürütme kurulu üyeleri tanışma fırsatı bulurken, yeni dönem eylem programı görüşüldü.

Ödemiş ilçe temsilcisi Selim Şahan, toplantı ile ilgili verdiği bilgide şunları söyledi: “TayPark’ta yaptığımız kahvaltının ardından İzmir Şube yönetimi ve bağlı ilçelerin yürütme kurulu üyeleri ile aylık olağan değerlendirme toplantısına geçtik. İl yönetimi ve ilçe temsilciliği yürütme kurulu üyeleri olarak gündemdeki konuları değerlendirdik.”

Şahan, toplantıda ele alınan konularla ilgili şunları söyledi:

“Toplantıya, İzmir 1 Nolu Şube yönetim kurulu üyeleri ile Selçuk, Torbalı, Tire, Bayındır, Ödemiş, Kiraz ve Beydağ ilçe temsilciliği yürütme kurulu üyelerinden oluşan yaklaşık 30 kişiden oluşan arkadaşımız katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Şube başkanımız Nafiz Ceylan, yürütme kurullarına seçilen yeni üyeleri kutladı. Gündemle ilgili kısa bir değerlendirme konuşmasının ardından geçtiğimiz yıl uygulamaya alınan ve çok tartışmalara neden olan ve kamuoyunda ‘okullara imam ve hoca görevlendirilmesi’ olarak bilinen ÇEDES projesi ile ilgili gelişmeler hakkında bilgiler verdi. Resen atamalar ve dayatma olarak nitelendirdiğimiz ‘zorunlu’ seçmeli dersler hakkında genel merkezden gelen bilgileri ve izlenecek yolu aktardı. Gündem değerlendirmesinin ardından 2024 yılının ikinci dönemine ilişkin plan ve projeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.”

Haber Merkezi

EĞİTİM-SEN: “ÇEDES’TE DAYATMAYA HAYIR!”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir