Ege açıklarında yakalanan 129 göçmenin 71’i İzmir’den!

Yunanistan'a olan yakınlığından dolayı insan kaçakçılarının faaliyetleri Ege Denizi üzerinde yoğunlaşmaya devam ediyor.

Ege açıklarında yakalanan 129 göçmenin 71'i İzmir'den!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa’ya ulaşmak isteyen düzensiz mültecileri yasa dışı kaçıran kaçakçıların faaliyetleri, Yunanistan’a yakınlığından dolayı Ege Denizi üzerinde yoğunlaşmaya devam ediyor. 2 Eylül’de Ege Denizi üzerinde 129 göçmen yakalanırken, 1’i İzmir açıklarında bulundu.

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın internet sitesinde yaptığı duyurulara göre 2 Eylül gecesi saat 04.30’da Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi açıklarında Yunanistan tarafından Türk karasularına geri itilmiş bir lastik botun içerisindeki 33 düzensiz göçmen, sahil güvenlik botu tarafından kurtarıldı.

07.15’de bu sefer Aydın’ın Kuşadası ilçesinin açıklarında bulunan bir lastik botun içerisindeki 25 düzensiz göçmen, sahil güvenlik botu tarafından yakalandı.

08.00’de ise İzmir’in Selçuk ilçesi açıklarında bir sahil güvenlik botu, bir mülteci botu içerisindeki 13 düzensiz göçmeni yakaladı.

08.09’da İzmir’in bu sefer Çeşme ilçesinin açıklarında 23 düzensiz göçmeni bulunduran bir mülteci botu, sahil güvenlik botu tarafından durduruldu. Göçmenler yakalandı.

Saat 14.50’de ise İzmir’in Dikili ilçesi açıklarında bir mülteci botu içerisinde bulunan 35 düzensiz göçmen kıyıya çıkarıldı.

Haber merkezi

Ege açıklarında yakalanan 129 göçmenin 71’i İzmir’den!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir