Efeslim kart projesi

Efes Selçuk Belediyesi’nin hayata geçirdiği proje sosyal yaşam kartı Efeslim Kart ile en fazla atık toplayan üç çevreci ödüllendirildi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Efes Selçuk Belediyesi’nin, “Dar Gelirliye Destek”, Esnafa Can Suyu”, “Çevreye Dost” ve “Eğitime Katkı” prensipleriyle meydana getirdiği Efeslim Kart Projesi çerçevesinde son bir yılda Oya Altınel, Sabriye Şimşek ve Fatma Vergi Çekilmez en çok atık toplayan çevreci unvanının sahibi oldu. Kartlarına yüklenen puanlarla eğitime katkı sunan, sokak hayvanlarının beslenmesine destek olan çevreciler tüm Efes Selçuk halkını geri dönüştürülebilir atık toplamaya davet etti.

Efeslim Kart ile bir yıl içinde en çok atık toplayan üçüncü isim olan Fatma Vergi Çekilmez; “Efeslim Kart’ı belediyenin sosyal medya paylaşımlarından tanıdım. Biz ortak bir ev belirledik. Bu bizim evimiz oldu. Herkes atıklarını bize bıraktı. Biz de toplayı belediyeye teslim ettik. Hem mutlu olduk hem çocuklarımızın eğitimine katkı sağladık” dedi.

Efes Selçuk’ta en çok atık toplayan diğer isim de Sabriye Şimşek oldu. Şimşek, eğitime destek olmak amacıyla geri dönüştürülebilir atık topladığını belirterek; “Öğretmenlik demek fedakârlık demek. Ben de çorbada tuzum olsun diye Efeslim Kart’a müracaat ettim. Dağlara gidip şişe topluyorum. Yardımıma devam ediyorum” dedi.

Sokak hayvanlarını Efeslim Kart ile besleyen ve bu kart ile en çok atık toplayan kişi olan Oya Altınel; “Efeslim Kart’ı ilk kez eğitime destek olmak amacıyla kullandım. Daha sonra sokak hayvanlarına mama almak için kullanmaya başladım. Hem temizlik açısından hem de çevre açısından herkese tavsiye ediyorum” dedi.

Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

 

Efeslim kart projesi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir