1. Haberler
  2. yerel
  3. Efe Dağcılık  Kerpiçlik’e Ve Lübbey’e yürüdü

Efe Dağcılık  Kerpiçlik’e Ve Lübbey’e yürüdü

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ödemiş Belediyespor Efe dağcılık kulübü kültür rotalarını bölgemize tanıtmaya devam ediyor. Bölgemizin en önemli projesi olan Efeler yolunun Kerpiçlik-Lübbey rotasını ilk defa bu hafta yürüdüler.

Yürüyüş liderliğini Mesut Şimdi ve Rehberliğini Nihat Yüce’nin yaptığı etkinlik 8 saat sürdü. Lübbey’de tamamlandı.

Rehber Nihat Yüce:

“Efeler Yolu 8.parkurunu güvenle yürüdük.

Yaklaşık 19 km olan parkuru tüm sporcular güvenle ve başarıyla tamamladı. Yaklaşık 900 rakım inildi çıkıldı. Bazı bölümler zorlu olsa da katılan sporcular üstün direnç göstererek başarıyla rotayı bitirdiler. Geçen haftalarda buralarda yol açma işaretleme ve keşif çalışmaları yapmıştık.

Özellikle Efeler yolu projesi Koordinatörü Akademisyenlerimiz Özgür Özkaya ve Görkem Aybars Balcı ile beraber çalışmıştık bir süre.

Yeni bir rotayı daha kulübümüze kazandırdığımız için çok memnunuz.” dedi.

Yürüyüş Lideri ve Efeler yolu 8.parkurun Mihmandarı Mesut Şimdi:”28 parkurdan oluşan kültür projesi Efeler Yolu’nun 8. parkurunu bu hafta yürüdük. Aslında  programda olmamasına rağmen etkinliği yaptık. Çünkü üzerinde çalışılan rotaları hemen hafızaya almak paylaşmak gerektiğini düşünüyoruz. Önümüzdeki hafta yine Efeler Yolu rotalarından olan 11.parkur Bozdağ-Bozdağ Zirve etkinliğimiz olacak. Cumhuriyetimizin 100 yılı anısına yapacağımız bu tırmanışı bir hafta önceden yapacağız. 28-29 Ekim Bademli Dağcılık Şenliği kamplı etkinliğini 28-29 Ekim yapmayı planlıyoruz Bu etkinlikleri zamanını değiştirdik. Çünkü 22 Ekimde Türkiye Dağcılık Federasyonunun düzenlediği Efes Mimas etkinliği vardı 21-22 Ekimde. Çünkü ilkbaharda yapılan şenliklerde aynı anda bir çok dağcılık Şenliği ile çakışma oluyor. Bu da katılımı olumsuz etkiliyor. Bademli Dağcılık Şenliği için Ekim ortası en uygun zaman olarak gözüküyor.” dedi.

Haber Merkezi

Efe Dağcılık  Kerpiçlik’e Ve Lübbey’e yürüdü
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.