1. Haberler
  2. Spor
  3. EFE DAĞCILAR, ZİRVEYLE SEZONU BİTİRDİ.

EFE DAĞCILAR, ZİRVEYLE SEZONU BİTİRDİ.

YILIN SON ETKİNLİĞİ BOZDAĞ ZİRVEYE. Ödemiş Belediyespor Efe dağcılık kulübü sporcuları yoğun bir yılı daha başarıyla tamamladı. İzmir’in kubbesi olan Bozdağ zirveye tırmanan sporcular etkinliği başarıyla tamamladılar. Rotanın yarısından itibaren karlı zeminde yapılan etkinlik 6 saatte tamamlandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bozdağ’dan zirveye ve zirveden tekrar Bozdağ’a dönüldü.

Ödemiş Belediyesi Gençlik ve Spor kulübü Efe dağcılık kolu temsilcisi Mehmet Taşlı yılın son etkinliğini değerlendirdi.

Mehmet Taşlı”24 Aralık Pazar günü 2023 yılının son etkinliğini gerçekleştirdik. Bu etkinliğe donanımı ve performansı uygun olanlar katıldı.

Ünsal doğan’ın rehberliğinde Bozdağ zirveye tırmandık ve indik. 6 saat gibi kısa bir sürede etkinlik tamamlandı. Gösterdikleri dayanıklılık uyum ve disiplin için katılan sporcu arkadaşları kutluyorum.”dedi.

DOĞA SPORLARI YAYGINLAŞMALI.

Mehmet Taşlı” Bölgemizde ve tüm dünyada doğa sporları daha çok yapılmalı. Kentleşen ve doğadan uzaklaşan bir yaşam modeline evrildik. Özellikle yanlış kentleşmenin yarattığı sorunlara karşı doğa sporları ve dağcılık çok sağlıklı bir tercih. Bu anlamda bölgemiz çok çok fazla potansiyele sahip. Bu sebeplerle Ödemişte ve bölgemizdeki faaliyetlere daha fazla katılımın olması tüm toplumun kazancı olacaktır. Bunun için doğa sporlarını ve dağcılığı bir sosyal sorumluluk olarak görüyoruz, gönüllülük ve fedakarlıkla yaşatmaya genişletmeye çalışıyoruz.”dedi.

BAŞARILI BİR YIL GEÇTİ.

Mehmet Taşlı”2023 yılı yaklaşık 35 etkinlik planlamıştık. Ülkemizin yaşadığı olağanüstü şartlara rağmen bunların birçoğunu yaptık.

ÇOK ZORLU BİR DÖNEMDEN GEÇTİK.

Deprem, orman yangınları ve ormanlara giriş yasağı, ekonomik kriz, pandeminin psikolojik baskısı altında bu etkinlikleri yaptık. Özellikle ulaşım ücretlerinin kısa sürede enflasyon sebebiyle çok fazla artması katılımı azaltan bir etken. Kulübümüzün kendi imkanlarıyla bu dönemi atlatmasına çalışıyoruz.”dedi.

 

Bozdağ zirve tırmanışının rehberi tecrübeli dağcı Ünsal Doğan ise şunları söyledi.

Ünsal Doğan”Bir akşam önce bölgeye yoğun kar yağmıştı. Keşif için bir gün önce genellikle buzlu bir zeminde zor bir tırmanış yapmıştık.

Bu etkinlik de yine karlı bir zeminde ama daha ılıman bir ortamda yapıldı. 11 kişi yüksek performansla tırmandık ve tekrar geriye döndük. Yaklaşık 1100 irtifa kazancı ve geri dönüşü 6 saat gibi mükemmel bir sürede gerçekleştirdik. Keyifli başarılı güvenle etkinliği tamamladık. Katılımcı arkadaşları kutluyorum.

Özetle”BOZDAĞ-BOZDAĞ ZİRVE. Yılın son etkinliği…Kar, bereket, zirve, manzaralar,

Tırmanışın son yarısı karlı olmasına rağmen üstü performanslı, uyumlu keyifli ve güvenli bir etkinlik oldu.”dedi

Haber Merkezi

EFE DAĞCILAR, ZİRVEYLE SEZONU BİTİRDİ.
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.