DR. MUSTAFA İBERYA ARIKAN ÖDEMİŞ’TE

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan Ödemiş Belediyesini ziyaret etti.Ziyaret sırasında farklı konularda muhabbet eden Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan daha sonra hayata geçirdikleri çalışmaları paylaştı.

Mustafa İberya Arıkan kimdir?

Mustafa İberya Arıkan, 26 Kasım 1981 yılında Ödemiş’te doğdu. İlköğretim, orta öğretim ve lise eğitimi 1988-1999 yılları arasında Ödemiş’te tamamladı.

1999-2003 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2003-2004 yılında avukatlık stajını İzmir Karşıyaka’da tamamladı.

2005-2006 yıllarında Ödemiş Adliyesi’nde mesleğe başladı. 2006-2007 yıllarında Konya’nın Hadim ilçesinde, 2007-2011 yılları arasında Gaziantep’in Nizip İlçesinde Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaptı. Hukuk ve adalet konularına katkı sağlamak amacıyla 2007 yılında Adalet Dergisi’nde “Avrupa Birliği Ombudsmanı” isimli makalesi yayınlandı.

2009 yılında Yüksek Lisans eğitimini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamladı. 2011-2013 yıllarında Kırıkkale’nin Keskin İlçesinde, 2013-2016 yıllarında Aydın Söke’de ve son olarak Manisa Adliyesinde Ağır Ceza Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaptı.

2017 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi’nde “Başkasına Ait Kimlik veya Kimlik Bilgilerinin Kullanılması Suçu” adlı makalesi yayınlandı.

Doktora eğitimine Ankara Üniversite’sinde devam etmekte olup, “ Türk Ceza Hukuku’nda İftira” isimli tez çalışmasını bitirdi. Bitirmiş olduğu tez çalışmasını savunmak için gün beklemektedir.

24 Haziran 2018 yılında gerçekleşecek olan Milletvekili seçimlerinde Manisa Adliyesi’ndeki Cumhuriyet Savcılığı görevinden istifa edip, Aydın’dan 4. Sıra Milletvekili adayı oldu.

“Avrupa Birliği Yargı Düzeni’nde Savcılık Kurumu” isimli kitap çalışması ile çeşitli dergilerde birçok hukuki makaleleri bulunan ve iyi düzeyde İngilizce bilen Mustafa İberya Arıkan, Burcu Arıkan ile evli ve Ela Lidya Arıkan ve Merih Arıkan adında iki çocuk babasıdır.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş gerçekleşen ziyaret sonrası şunları söyledi:

Söke Belediye Başkanı hemşehrimiz Mustafa İberya Arıkan’ı belediyemizde konuk etmekten mutluluk duyduk. Çalışmalarımızı paylaştık, birlikte yapabileceklerimizi konuştuk. Nazik ziyaretleri için teşekkür ediyor başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

Haber Merkezi

DR. MUSTAFA İBERYA ARIKAN ÖDEMİŞ’TE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir