1. Haberler
  2. Asayiş
  3. DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDULAR

DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDULAR

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dönemde yaygınlaşan araba ve ev alım satımlarında karşılaşılan dolandırıcılık yöntemi Ödemiş’te de başladı. Dolandırıcılar ilanlara düşük fiyat vererek başkalarının araçları için kaparo ve satış bedellerini isteyip insanları mağdur etmekte. Ödemiş’te bir satıcı ve Diyarbakır’dan Ödemiş’e gelen alıcı dolandırılmaktan son anda kurtuldu.

Ödemiş’te bir satıcı aracını satmak için 2.el satış sitesine ilanlarını koydu. Kimliği belirsiz dolandırıcı şahıslar, arabanın fotoğraflarını alarak 200 bin lira aşağıdan fiyatla ilana koydular. Diyarbakır’dan bir alıcı ile görüşen dolandırıcılar fiyatta anlaştı ve araba satışı için alıcıyı Ödemiş’e davet ettiler. Gerçek satıcıyla görüşüp aracı almaya bir akrabasını göndereceğini söylediler. Her şeyden habersiz alıcı ve satıcı ekspertizde buluştu, arabanın muayenesi yapıldıktan sonra raporları beklerken çay içerek sohbet ediyorlardı ve o an durumun farkına vardılar. Satıcı parayı havale ettiği takdirde satışı gerçekleştireceklerini söyledi ve o anda fiyat farkından dolayı bir yanlışlık olduğunun farkına vardılar. Dolandırıcı şahısı telefonla aradılar, şahsın sözleri herkesi şaşırttı, “Oradaki alıcı dolandırıcıdır, dövün onu” diyerek telefonu kapattı ve kayıplara karıştı. Olayla ilgili soruşturma açıldı.

Pilot Garage Oto Ekspertiz’de yaşanan bu olaydan sonra araç alıp satacaklar için Hasan Bey şu ifadeleri kullandı:

“Şahıslar alıcıdan kaparo istemişler, yüklü bir miktar havale istemişler ancak alıcı ruhsat sahibine havale yaparım deyince ikisini buluşturmuş burada. Burada konuşulup farkına varılmasaydı iki tarafta mağdur olacaktı.

İnsanlarımızı artık uyarıyoruz, sazan sarmalı baya meşhur oldu, kimsenin canı yanmasın kimse dolandırılmasın.

Alıcıya yeğenim ev aldı arabayı satacak, satıcıya ise yeğenim ev sattı araba almak istiyor diyerek ikna etmiş iki tarafı da. Öncesinde parayı havale ettirebilseydi alıp kaybolacaktı ortadan ama burada işin rengi belli olunca her iki tarafta kurtuldu.

Araba alacaklar ruhsat sahibi kimse ondan başka kimseye havale yapmasın. Onun haricinde ekspertizlerde mekanik aksam, kaporta boya aksamı, çok çeşitli şeylere şahit oluyoruz. Kurumsal ekspertize gitmeden de araç almasın kimse.”

Haber Merkezi

DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDULAR
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.