Diyanet İşleri Başkanı Erbaş görevden alınıyor mu?

Alınan kulis bilgilerine göre Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı görevden alınma korkusu sardı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BirGün gazetesinden Mustafa Bildircin’in haberine göre Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı, görevden alınma korkusu sardı. Erbaş’ın son dönemde yaptığı açıklamalar, kamuoyunda tepkilere neden olmuştu. Erbaş, Yalova’da verdiği bir hutbede iş ve ders saatlerinin Cuma namazına göre yeniden belirlenmesi ve hafta sonu tatilinin Pazar gününden Cuma gününe alınması gerektiğini söylemişti.

Bildircin’in haberine göre yapılan bu açıklamalarda Erbaş’ın görevden alınma korkusu etkili oldu. Erbaş’ın söz konusu açıklamaları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın desteğini arkasına almak için yaptığı iddia edildi.

“Halil Konakçı’yı Erbaş koruyor” iddiası

İddiaya göre Ankara Melikehatun Camii İmamı Halil Konakçı, Erbaş’ın koruması altında bulunuyor. Erbaş, muhafazakar çevrenin rahatsız olmaması için Konakçı’yı koruyor. Konakçı, Atatürk karşıtı söylemleri ve muhalefeti hedef alırken kullandığı tavır ile sıkça tartışılan bir isim.

Diyanet’ten alınan çarpıcı kulis bilgileri

Bildiricin’in Diyanet çevrelerinden aldığı kulis bilgilerine göre, ders saatlerinin Cuma namazına denk gelmesi hakkında ortada bir tartışma bulunmazken Erbaş, hedef saptırmak için konuyla ilgili problem yaşanmış gibi bir görüntü çiziyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, siyasi tabanın tepkisinden çekindiği için Erbaş’ın grevine son verilmesini erteliyor.

Haber merkezi

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş görevden alınıyor mu?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir