DİLEK ACAR GÜLEÇ “ÖDEMİŞ ARTIK DEĞİŞİM İSTİYOR”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan adayı Dilek Acar Güleç, Ödemiş pazarında esnafı ziyarette bulundu. Her hafta düzenli olarak esnaf ziyaretinde bulunan Güleç, vatandaşların dertlerini, sorunlarını dinledi ve çözümlerini iletti. Tek tek bütün esnafı ziyaret edip projelerinden bahseden ‘Topuklu Efe’ TV9 İzmir mikrofonlarına açıklamalarda bulundu:

ÖDEMİŞ ARTIK DEĞİŞİM İSTİYOR

“ Üç aydır Ödemiş’in her yerini geziyorum. Mümkün olduğu sürece de her cumartesi pazarcılarımızı ve pazarda dolaşan vatandaşlarımızı ziyaret etmeye çalışıyorum. Bana karşı sıcak kanlılar, benimle konuşmak, görüşmek, dertlerini aktarmak istiyorlar. En çok ta desteklerini dile getiriyorlar. Bu da beni çok mutlu ediyor. Ben özellikle sahada dolaşmaktan çok keyif alıyorum, çok mutlu oluyorum, onların sevgileriyle ve teveccühleriyle karşılaştığım için. Artık onlar da bir değişim istiyorlar bunu dile getiriyorlar.

Seçime az bir süre kaldı. Bu süreç içerisinde sık sık sahalarda olmaya, gönül almaya devam edeceğim. Ödemiş artık değişim istiyor. Köyünden beldesine, merkez mahallelerine kadar, pazarcısından esnafına kadar herkes bir değişim istiyor. Özellikle de bir kadın elinin değmesini istiyor. Başarılı kadın Belediye Başkanlarımız var onların da faktörleri etkili oluyor.

İNSANLAR OY KULLANIRKEN PARTİYE DEĞİL ADAYA BAKIYORLAR

Ödemiş’te bununla da karşılaşıyoruz “ neden diğer partilerden olmadınız ya da diğer partiler kazanabilir” diye. Ödemiş’te 105 bin kişi oy kullanıyor. Bunun 100 bin kişisi sandığa geliyor. Geçen seçim insanlar partilere tepki göstermişti ve 80 bin oy kullanımı olmuştu. Bu kitleden 28 bin AKP’ye 29 bin CHP’ye oy kullanmış. Geride kalan 40 bin kişilik dilim kararsız ve oy vermemişler bu partilere. Yerel seçimlerde insanlarımız partiye değil, adaya ve kişiye bakıyorlar. Bugün adaylarımıza ve partilerimize baktığımızda en önemlisi de 20 yıllık süreçte verdikleri hangi sözleri tutmuşlar, neleri yerine getirmişler, neleri getirememişler, onlara bakarak karşılaştırarak ona göre karar vereceklerini düşünüyorum vatandaşlarımızın.

KAYNAKLARI DOĞRU KULLANAMADIKLARI İÇİN BU HALDEYİZ

Ödemiş’te yapılması gereken o kadar çok şey var ki. Ve bunlar çok basit şeyler. Bir asfalt yapmak, çukuru kapatmak, parke taşı döşemek, alt yapıyı oluşturmak, su sorununu çözmek, binaların ruhsat sorununu çözmek bunlar o kadar kolay ki. Bunlar o kadar basit ki ama bu basit şeyleri de yapamadıkları için biz bunları konuşuyoruz şu anda. Yıl 2024, hala altyapı sorunu olan, suyu olmayan, kanalizasyonu suya karışan mahallelerimiz var bizim. Biz şu anda bunları konuşmuyor olmamız gerekiyordu. Vatandaşlarımız sokağımız temiz olsun, yollarda çukur olmasın bunları konuşuyorlar. Biz geldiğimizde, bunlar zaten rutinde belediyenin yapması gereken görevler, çok kısa sürede rutin işlerin hepsi tamamlanmış olacak. Bunun dışında da bizi takip etmelerini istiyorum, çok güzel vizyon projelerimiz var Ödemiş’e kazandıracağımız ve hızlı bir şekilde yapacağız bunları. Biz Ödemiş olarak çok güçlü bir İlçe, Belediyeyiz tabi bu kaynakları doğru noktalarda kullanırsak bunları yapabiliriz. Kaynakları doğru kullanamadıkları için bu haldeyiz, amaçlar başka olduğu için bu haldeyiz.

Allah’ın izniyle, Ödemişlinin desteğiyle biz bunların hepsini yerine getirmeye geliyoruz.”

Haber Merkezi

DİLEK ACAR GÜLEÇ “ÖDEMİŞ ARTIK DEĞİŞİM İSTİYOR”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir