Dijital Dönüşüm Yolculuğundayız!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

eTwinning projemizDigitalTransformationJourney ile heyecan dolu bir yolculuğa çıktık. Litvanya, Romanya ve Türkiye ortaklığı ile kurulmuş projemizin, kuruculuğunu  Romanya’dan  Simona ALUPOAİE  ve Türkiye ‘den Gülden  EMEKDAR  , koordinasyonunu Mehmet ÇİFTÇİ ‘nin  yürüttüğü projemiz bize her gün yeni kapılar açmakta ve yeni dijital beceriler kazandırmaktadır. Müdür Yardımcımız Cansu ARIKAN SEZGİNER  ve eTwinning kulübü öğrencileri ile yürütülen proje ile dijital dünyayı tanıyoruz ve son dönemlerin en dikkat çekici konularından olan yapay zekaya dair uygulamalarla pratik yapıyoruz.

Projeye ortaklarımız ile tanışma toplantıları yaparak başladık ve öğrenci tanışma etkinliği olarak yeni yıl teması seçildi ve öğrencilerimiz yabancı ortaklarımız ile birbirlerine yeni yıl dileklerini ilettiler. Her hafta proje ortakları  ile belirlenen etkinlikler  ,dijital yeterliliğe ilişkin web araçlarıyla desteklenmektedir.

       Önceki büyük teknolojik gelişmeler gibi dijitalleşme de insanların yaşama, etkileşim kurma, okuma ve çalışma şeklini etkiliyor. Bu nedenle dijital yeterliliğin yaşam boyu geliştirilmesi önemlidir. Dijital dönüşüm dünü, bugünü ve yarını kapsamaktadır. Dijital dönüşüm, bilgi teknolojilerinin yoğun olarak kullanılması ve eğitim süreçleriyle bilginin elektronik ortama aktarılması olarak tanımlanabilir. Dijital dönüşüm, dijitalleşmeyle birlikte dünyanın hızını ve konforunu eğitim hayatımıza taşımaya yardımcı oluyor. Projemizin amacı, çocuklarımızın giderek dijitalleşen toplumda daha başarılı olabilmeleri için dijital becerilerini geliştirmelerini sağlamak, gerekli becerilerle donatılmış, dijital dünyaya uyum sağlayan bireyler olmalarını desteklemektir. Oyun ilginç, eğlenceli ve her yaş için öğrenmeyi kolaylaştırıyor. Bu nedenle projemizde dijital farkındalık oyunlarına yer verilmektedir. Öğrenme becerilerinin oluşması ve olumlu tutumların geliştirilmesi projenin ana amaçlarından biridir. Tüm proje ortakları için beklenen sonuç ; özgüven kazanmak, öğrenmeyi pekiştirmek, hayata ve geleceğe hazırlanmaktır..Digital Transformation Journey ile eğleniyor, öğreniyor ve dijital keşifler yapıyoruz.

Yeniceköy Ortaokulu

 

Dijital Dönüşüm Yolculuğundayız!

Yorumlar kapalı.