Deyim ve Atasözleri Canlandı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atasözü ve deyimler Türkçenin ve Türk kültürünün zenginliğinin en önemli göstergelerinden birisidir. Dilimizin zenginlikleri açısından önemli bir yere sahiptirler.

Milli Eğitim Bakanlığının başlattığı Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında okulumuzda şubat ayı etkinlikleri içerisinde yer alan “Deyimler ve Atasözleri Okumaları” yapıldı.

Bu kapsamda tüm sınıflarda “anlat bakalım”, “drama ile atasözü, deyim anlatma”, “atasözü ve deyim resimleme” etkinlikleri yapılmıştır. Ortaya çıkan ürünlerle okulumuzda okul sergisi açılmış ve öğrencilerimiz etkinliğe büyük ilgi göstermişlerdir.

 

Öğrencilerimiz bu etkinlikleri yaparken hem eğlendiler hem öğrendiler. Kültürümüzün taşıyıcılarından biri olan atasözü ve deyimleri bu etkinliklerle pekiştirmekten büyük keyif aldılar.

 

Proje kapsamında “Anahtar Kelimelerle Hikaye Anlatma Yarışması” düzenlenmiş, dereceye giren öğrenciler okulumuzca ödüllendirilmiştir.

 

Bademli Ortaokulu

Deyim ve Atasözleri Canlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Avatar
    27 Mart 2024, 09:59

    hiI like your writing so much share we be in contact more approximately your article on AOL I need a specialist in this area to resolve my problem Maybe that is you Looking ahead to see you.

    Cevapla