Spor Bilimleri’nde sınav heyecanı

Dokuz Eylül Üniversitesi Necat Hepkon Spor Bilimleri Fakültesi’nde, özel yetenek sınavı heyecanı başladı. Sınavlara bu yıl bin 793 öğrenci başvururken, 248 öğrenci DEÜ’de kayıt yapmaya hak kazanacak

Spor Bilimleri'nde sınav heyecanı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Türkiye’nin önde gelen spor fakültelerinden birine sahip olduklarını belirten DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Spor Bilimleri Fakültemizin de özel yetenek sınavlarını yoğun ilgi altında gerçekleştiriyoruz. Sporun zirvesine giden yolda, Dokuz Eylül Üniversitesi çatısı altında öğrenim görmek isteyen tüm gençlere başarılar diliyoruz” dedi.
DEÜ’nün spor bilimlerini kapsayan özel yetenek sınavına 538 kadın, bin 255 erkek aday olmak üzere; toplamda bin 793 aday başvuru yaptı. DEÜ Necat Hepkon Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonu’nda düzenlenen ve 25 Ağustos tarihine kadar sürecek olan özel yetenek sınavlarının sonucunda, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi ve Spor Yöneticiliği bölümlerine 248 öğrenci kayıt yapmaya hak kazanacak. Aday öğrencilerin başvuru yaptığı spor branşları arasında; futbol, basketbol, hentbol, hokey, koordinasyon, masa tenisi, tenis, voleybol ve yüzme gibi branşlar bulunuyor.

Yoğun ilgi

Hotar, başvuru sayısının kendileri için sürpriz olmadığını ifade ederek “YKS 2023 sonuçları belli oldu. Araştırma üniversitemizin kontenjan doluluk oranı ise yüzde 100’e ulaştı. Güzel Sanatlar Fakültemizin ardından, spor tutkunlarını ve geleceğin spor uzmanlarını bir araya getiren spor bilimleri fakültemizin de özel yetenek sınavlarını yoğun ilgi altında yapıyoruz. Sporun zirvesine giden yolda, Dokuz Eylül Üniversitesi çatısı altında öğrenim görmek isteyen tüm gençlere başarılar diliyoruz” dedi.

Sporcu üniversite

DEÜ, yarı olimpik yüzme havuzu, atletizm pisti, spor salonları, futbol ve basketbol sahaları, okçuluk sahası, salon hokeyi alanı, fitness salonları, tenis kortları, paintball sahası gibi birçok tesisi yerleşkelerinde öğrencilerinin ve mensuplarının hizmetine sunuyor. Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavında başarılı olan öğrencilerin sınav sonuçları, 1 Eylül 2023 tarihinde DEÜ Necat Hepkon Spor Bilimleri Fakültesi web sayfasından duyurulacak.

 

HABER MERKEZİ

Spor Bilimleri’nde sınav heyecanı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. Avatar
 2. Avatar

  👍🏼

  Cevapla
 3. Avatar

  👍🏽

  Cevapla