Destek alan yatırımcılar ile sözleşme imzalandı

Destek alan yatırımcılar ile sözleşme imzalandı
Bu haber 13 Ekim 2021 - 11:42 'de eklendi

Destek alan yatırımcılar ile sözleşme imzalandı

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Projesi kapsamında yüzde 50 hibe desteği almaya hak kazanan 29 yatırımcıyla sözleşme imzalandı.

İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, proje kapsamında İzmir’de 14’üncü etap başvuruları tamamlandı. Yüzde 50 hibe desteği almaya hak kazanan 29 yatırımcı, hibe sözleşmelerini İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen’in de katıldığı törenle imzaladı. Açıklamada görüşlerine yer verilen Özen, verilen yüzde 50 hibe desteğiyle birlikte İzmir’e kırsal kalkınma alanında yaklaşık 50 milyon lira yatırım gerçekleştirileceğini bildirdi.

Yüzde 50’lik hibe desteği

Üreticilerin desteklenmesinin çok önemli olduğunu belirten Özen, şunları kaydetti: “Bakanlığımız, bu alanlarda üreticilerimizi desteklediği gibi tarıma dayalı küçük ve orta ölçekli sanayinin gelişmesi için de bu projeyle 81 ilde kırsal kalkınma yatırımlarına yüzde 50 hibe desteği veriyor. 2006 yılından bu yana devam eden bu proje desteğiyle yatırımcılarımız, İzmir’de bugüne kadar kırsal kalkınma alanında 421 milyon lira yatırım gerçekleştirdi. İşletmeler için önemli bir fırsat oldu. Hibe desteği alan 461 proje ile toplam 4770 kişi iş imkanı buldu.”

Tören, 29 yatırımcının hibe sözleşmelerini imzalamasıyla tamamlandı.

Samime Sarayköy