DEDE KORKUT HİKAYELERİ ANAHTAR KELİMELERLE CANLANDI!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Okulumuz, Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında gerçekleştirdiği anahtar kelimelerle hikaye yazma etkinliğiyle öğrencilerin dil becerilerini ve kültürel bağlarını güçlendirmeye devam ediyor. Bu kez, projenin odak noktası unutulmaz Dede Korkut Hikayeleri oldu.Öğrenciler, Türk kültürünün önemli bir parçası olan Dede Korkut Hikayeleri’nin büyülü dünyasına keyifli bir yolculuk yaptılar. Proje kapsamında seçilen ‘’Türk, yiğit, cesur, adalet, iyilik ve kahraman’’anahtar kelimeleri öğrencilere ilham verici hikayeler yazma konusunda rehberlik etti.

Öğrenciler, kendi hayal güçleriyle birleşen bu kelimeleri kullanarak kendi Dede Korkut hikayelerini yarattılar. Anahtar kelimeler, öğrencilerin hikayelerine derinlik kattı ve geleneksel hikayelerin özündeki değerleri vurgulamalarına olanak tanıdı.

Okul Müdürü Ayhan UYGUN, projenin başarısından dolayı öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür ederek, “Bu tür etkinlikler, öğrencilerimizin dil becerilerini geliştirmelerinin yanı sıra kültürel mirasımıza sahip çıkmalarına da katkı sağlıyor. Dilimizin zenginliklerini koruyarak, gelecek nesillere aktarmak en önemli sorumluluklarımızdan biridir” dedi.

Projenin öğrencilere kazandırdığı deneyim, Dilimizin Zenginlikleri Projesi’nin başarılı bir şekilde devam edeceği umudunu artırdı.

Hatipoğlu Mustafa Erdem Ortaokulu

DEDE KORKUT HİKAYELERİ ANAHTAR KELİMELERLE CANLANDI!

Yorumlar kapalı.