Cumhurbaşkanı’ndan ABD’li sunucuya sert çıkış

Amna Nawaz'ın sözünü kesmesinin ardından Erdoğan, "Kesmeye hakkın yok Saygı duyacaksın" dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

PBS kanalına konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son 50 yıldır AB’nin kapısında bekliyoruz ve şu anda Rusya’ya, Batı’ya güvendiğim kadar güveniyorum” dedi. Görüşmede Erdoğan, tahıl koridorunun şu an aksadı ancak Putin’e olan güveninin hala devam ettiğini ve önümüzdeki zamanlarda yeniden tahıl işinin başlayacağını dile getirdi.

Erdoğan, “ABD’nin Türkiye’ye F16 savaş uçağı satışı, Türkiye’nin İsveç’in NATO üyeliğini onaylamasıyla ilişkilendirilmemeli. Bu iki konunun birbiriyle bağlantılı olmaması gerektiğine inanıyorum” dedi.

PSB sunucusu Amna Nawaz’ın Sedef Kabaş, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş gibi tutuklamalarla ilgili ‘Bu kişileri susturmaya mı çalışıyorsunuz?’ sorusuna Erdoğan, “Sizi bu niye bu kadar ilgilendiriyor? Türkiye bir hukuk devletidir. Hukuk devletinde bu tür kararları yargı verir. Eğer yargı bu yönde bir karar vermişse, o zaman yargının verdiği bu karara saygı duyalım. Ben yargı adına konuşacak durumda değilim. Bahsettiğiniz bu kişi (Kavala) protestoların finansörüydü” cevabını verdi.

Selahattin Demirtaş’ın terörist olduğunu ve 200’den fazla kişinin ölümüne yol açtığını, bu sebeple yargının bir karar verdiğini belirten Erdoğan, program sunucusunun sözünü kesmesinin ardından, “Kesmeye hakkın yok. Saygı duyacaksın, yargının verdiği karara saygı duyacaksın” dedi.

 

Haber Merkezi

 

 

Cumhurbaşkanı’ndan ABD’li sunucuya sert çıkış

Yorumlar kapalı.