Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Macaristan Başbakanı Orban Arasında Önemli Görüşme

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ın davetiyle Budapeşte'ye ziyarette bulundu. İkili görüşme ve heyetler arası toplantıda, Türkiye-Macaristan ilişkileri ve bölgesel gelişmeler masaya yatırıldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ın daveti üzerine Budapeşte’yi ziyaret etti. İkili görüşmeye ek olarak, heyetler arası bir toplantı da gerçekleşti.

Karmelita Manastırı, Macar Başbakan Orban’ın çalışma ofisi olarak kullanılırken, burada yapılan toplantıda Türkiye-Macaristan ilişkileri, Türkiye’nin Avrupa Birliği üyelik süreci ve küresel gelişmeler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, ziyaretinde Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanının Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye’nin Budapeşte Büyükelçisi Gülşen Karanis Ekşioğlu ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Zafer Çubukçu eşlik etti.

Başbakan Orban’ın heyeti de toplantıda ilgili bakanlar ve yetkililerden oluştu.

Erdoğan, görüşmelerin ardından diğer bazı liderlerle ikili görüşmeler yapmak üzere otele geçti. Otel çevresinde, Cumhurbaşkanını görmek isteyen vatandaşların beklediği görüldü.

HABER MERKEZİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Macaristan Başbakanı Orban Arasında Önemli Görüşme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Avatar