CUMHUR İTTİFAKI’NDAN SANAYİ SİTESİNE REVİZE PROJESİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhur İttifakı Meclis üyesi adayı Hidrosec Hidrolik İş Makinaları Personel Müdürü Okan Katkıcı ve Cumhur İttifakı Meclis üyesi adayı Desan Römork sahibi Zeynep Kırcı Ödemiş sanayisi ile ilgili sıkıntılardan ve çözümlerinden bahsettiler.

Cumhur İttifakı Meclis üyesi adayı Zeynep Kırcı şu ifadeleri kullandı:

SANAYİNİN KOMPLE REVİZE EDİLMESİ LAZIM

Sanayinin eksikleri gün be gün, hiçbir yatırım yapılmadığı için ortada. Kadınların çok rahat hareket edebildiği bir alan değil ne yazık ki. Çok eksiği var. Sosyal tesis olarak eksiği var, banka ATM erişimleri çok güç insanların. Bir kadın geldiği zaman ortak alanda kullanabileceği bir lavabo yok. Artık sanayinin komple revize edilmesi lazım. Depreme dayanıklılık konusunda da büyük sıkıntılar var. Cumhur İttifakı olarak mührü elimize aldığımızda sanayi başta olmak üzere birçok projelerimizle beraber bunların da üstesinden geleceğiz.

 

Cumhur İttifakı Meclis üyesi adayı Okan Katkıcı’nın ifadeleri ise şu şekilde:

Yıllar içerisinde Ödemiş Sanayi Sitemiz şu 5 yıldan beri çok büyük bir kayıp içerisine girdi. Nedenlerinden bir tanesi de sanayimiz dışarıdan gelen misafirlerini ağırlayamamakta. Gün içerisinde bayanlarımız sanayiye geldiğinde rahat bir ortam bulamamakta. Artık sürücü çoğunluğu ve kadın nüfusu olarak Ödemiş’te yüksek. Bugün sanayiye geldiklerinde araçlarını bıraktıklarında ya kendilerini evlerine bıraktırıyorlar ya da çarşıda gezip en son buraya uğruyorlar. Çünkü burada rahat edebilecekleri bir ortam yok. Lavabolar yok. Sanayi Sitesi’nin tesisi yok, sosyal tesis olarak bekleyebilecek oldukları bir yer yok.

Yıllardan beri buradaki sıkıntılardan bir tanesi de nüfusun merkeze yakın olduğu yerde Sanayi Sitemiz. Burada bir tane bankamız yok. Yaz günlerinde özellikle ustalarımız atletle bankaya gidiyorlar, elleri yağlı gidiyorlar, sıraya girdiklerinde vatandaşlar tarafından yadırganıyorlar. Usta, çırağı gönderiyor bankaya, çırak gidiyor akşama kadar çırak gelecek diye bekliyorlar. Bu sefer usta kendisi gidiyor, iş yarım kalıyor.

Çok büyük bir güvenlik sorunumuz var. Madeni İşler Odası Başkanı Ali Bozkan olduktan sonra Bekçiler gelmeye başladı Sanayi Sitesi’ne ama bu da bir yere kadar sorunları çözse de bizim güvenlik kamerası açığımız var. Sanayinin giriş çıkış ölü noktalarında dışarıdan gelen sanayide hırsızlık yapan bu tarz olaylarla ilgili sıkıntılarımız var. Allah nasip ederse Ali Hadim Başkanımızla görüştüğümüzde buralara güvenlik kameraları yaptıracağını söyledi. Buraya bir tane banka kazandıracağız. Sanayide vatandaşlarımız buraya geldiğinde, araçlarını bıraktıklarında bir sosyal tesisleri olabilecek, oturup beklemeleri açısından.

Bu gibi sıkıntılarla ilgili, Sanayi Sitesi’nin çözümleri ile alakalı, Cumhur İttifakı’nın paydaşları ve Meclis üyeleri olarak, sanayimizin güzelleşmesinde, estetiğinde, Türkiye’ye tanıtılabilirliğinde Allah nasip ederse ön sırada olacağız. Hep birlikte Ali Başkanımızla birlikte Sanayi Sitemizin sıkıntılarını çözmeye ve halkımızla birlikte kol kola yürümeye devam edeceğiz.

Haber Merkezi

CUMHUR İTTİFAKI’NDAN SANAYİ SİTESİNE REVİZE PROJESİ

Yorumlar kapalı.