“Çok ama çok önemli bir seçim”

“Çok ama çok önemli bir seçim”
Bu haber 19 Temmuz 2021 - 11:19 'de eklendi

“Çok ama çok önemli bir seçim”

25 Temmuz Pazar günü yapılacak olan Ödemiş Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin seçiminde başkan adayı olan Hikmet Çakıcı, geçtiğimiz Cuma akşamı Saray Kafe’de düzenlediği basın toplantısı ile yönetim kurulu üyelerini tanıttı.

Çakıcı, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “25 Temmuz’daki seçim öncesi yönetim kurulumuzu tanıtmak için buradayız. Orhan Şengül kuruyemiş ve bakkaliyeci, Kemal Yaparoğlu seyyar manav, Mutlu Toplar sanayide tornacı, Ömer Günay ayakkabıcı, Gürhan Çakar toptancı, Ferhan Özdemir berber ve Samim Onbaşıoğlu marketçi-toptancı. Esnaf odası böyle olur, mecburuz böyle yapmaya. Hepsi, Ödemiş’in medar-ı iftiharları. Yönetim kuruluma güvenim sonsuz. Ödemiş halkının hepsinin tanıdığı insanlar, bunlara güvenmeyip de kime güveneceğiz?

“Geleceğini belirlemek için oy kullanmalı”

Seçildiğimizde esnafı müjdeler bekliyor. Esnafa daha yararlı şeylerle uğraşmayı tabi ki isteriz. Sayın Genel Başkanımız Abdülkadir Akgül’le temasa da geçeriz. Şeffaf olacağız. Tek başına yönetilmez. Görev bölümleri ona göre ayrılmalı.

Oy kullanacak kişi sayısının 1600’den aşağı düşmeyeceğini tahmin ediyorum. İddialı bir seçim olacak. Genel kurulda konuşacaklarımız da var, gerçekler var. Turgut Bey devamlı mağdur ama bunun da sebepleri var. Bunları genel kurulda görüşeceğiz. 25 Temmuz’da 125. Yıl Kültürpark’ta saat 10.30’da gerçekleşecek. Kapalı mı olur açık mı olur orada belirlenecek. Tüm esnaf, geleceğini belirlemek için oy kullanmalı. Ne kadar çok insan toplarsak o kadar başarıdır.

Esnafımız, adaylığımdan dolayı mutlu oldu. Havuzlu Park Gevrek Fırını’nın sahibiyim. Medyatik olmayabilirim ama Ödemiş’e beni sorabilirler. Ben oturmayı sevmem. 17 saat ayaktayım. Beni bilenler bilir. Tüm kooperatif ortaklarımızın mutlaka ve mutlaka seçime gelmesini istiyoruz. Çok ama çok önemli bir seçim.”

Şazenuş Keskin