ÇOCUKLARIM YARDIM ETMESE AÇ KALIRIM

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SSK ve Bağkurlu emeklilerin maaşlarına yüzde 37,55 oranında zam yapıldı.

Bu gelişmeyle birlikte 7500 lira alan en düşük maaşlı emekliler ne kadar alacaklarını merak etmeye başladı. Yapılan zamla birlikte 10 bin 316 lira alması gerektiğini düşünen en düşük emekli maaşı alan kişiler Meclis’ten çıkacak karar sonrasında net alacakları maaşları görecekler. Pazarda emekli vatandaşlarımıza bu zammı sorduk. Bir emekli vatandaş “Çocuklarım yardım etmese aç kalırım” diyerek şu ifadeleri kullandı:

“Bu zam yeterli değil. Bize zam vermesin, devlette zam yapmasın yavaş yavaş geçinelim. Maaşlara zam yaptılar ama her şeye de zam geldi. Ana para da gitti zam da gitti. O yüzden memnun değiliz. 40 lira olmuş biber, 45 lira olmuş domates, nasıl alacağız bunları, alamıyoruz. Ek iş yapmasam hiçbir şekilde geçinemeyeceğiz. Dört tane çocuğum var, onlar bana destek çıkmasa ben yaşayamam. Çocuklarım yardım etmese, ek iş yapmasam geçinemem. Bu maaş, bu zamlar yetmiyor. Ben 99’da emekli oldum. Asgari ücret 75 liraydı, ben 81 liraya emekli oldum. O zamanlar emekli asgari ücretten biraz fazla alıyordu şimdi bakın, 7 bin lira fark var arada. Nasıl geçineceğiz? Ev kendimizin olmasına rağmen zor geçiniyoruz, bir de kira olduğunu düşünün. 8-10 bin lira olmuş ev kiraları. Daha elektrik, su, doğal gazı dahil etmedik. İnsanlar bu şekilde nasıl yaşasın.”

Haber Merkezi

ÇOCUKLARIM YARDIM ETMESE AÇ KALIRIM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Avatar
    30 Ocak 2024, 18:37

    Agora, a tecnologia de posicionamento tem sido amplamente utilizada. Muitos carros e telefones celulares têm funções de posicionamento e também existem muitos aplicativos de posicionamento. Quando seu telefone for perdido, você pode usar essas ferramentas para iniciar rapidamente as solicitações de rastreamento de localização. Entenda como localizar a localização do telefone, como localizar o telefone depois que ele for perdido? https://www.xtmove.com/pt/how-to-track-someones-phone-location-by-cell-phone-number-online-for-free/

    Cevapla