ÇİĞLİ, UYGAR YILDIRIM İÇİN YÜRÜDÜ!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel tarafından ilan edilen adaylık açıklamasının ardından sadece 4 gün sonra Çiğli Belediye Başkan Adayı olan Uygar Yıldırım'ın adaylığı geri alındı ve Onur Emrah Yıldız aday olarak gösterildi. Bu kararın ardından Çiğli'de yaşayan vatandaşlar, CHP Çiğli İlçe Başkanlığı'na sloganlar eşliğinde yürüdü.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Genel Başkanı Özgür Özel tarafından ilan edilen adaylık açıklamasının ardından sadece 4 gün sonra Çiğli Belediye Başkan Adayı olan Uygar Yıldırım’ın adaylığı geri alındı ve Onur Emrah Yıldız aday olarak gösterildi. Bu kararın ardından Çiğli’de yaşayan vatandaşlar, CHP Çiğli İlçe Başkanlığı’na sloganlar eşliğinde yürüdü. ‘’Çiğli’nin adayı Uygar Yıldırım’’, ‘’adaylığı geri ver’’, ‘’direne direne kazanacağız’’, ‘’Çiğli Uygar’dır Uygar kalacak’’ gibi sloganlar dikkat çekti.

‘’YAPILAN PARTİ SUÇUDUR’’

CHP Çiğli İlçe Başkanlığı önünde yapılan açıklamalarda, Uygar Yıldırım’ın Çiğli’nin meşru adayı olduğu ve adaylığının geri çekilemeyeceği vurgulandı. Genç bir siyasetçinin onurunu ve gururunu ayaklar altına almanın kabul edilemez olduğu belirtildi. Ayrıca, İzmir genelinden destek mesajları aldıklarını ve Genel Merkez’in bu tepkiyi duymasını istediklerini dile getirdiler. Açıklamalarda şu ifadeler de yer aldı:

Bizler Yıldırım’ın yol arkadaşları olarak ‘adaylığını geri verin’ diyoruz. İzmir’in her yerinden destek mesajları alıyoruz. Genel Merkezin bunu duymasını istiyoruz. Çiğli İlçe Başkanı üyelere mesaj atarak, Genel Merkezin kararını tanımamış; Yıldırım’ı yalnızlaştırarak parti suçu işlemiştir. Çiğli halkı algı operasyonlarına karşı duruşunu gösteriyor. Birileri gibi 3-5 kişiyi toplayıp algı operasyonu yapmadık, herkes gönlüyle buraya geldi.

‘’ÇİĞLİ KARARININ ARKASINDA DURUN’’

Uygar Yıldırım’ın ‘ithal’ değil Çiğli’nin evladı olduğu vurgulanan açıklamada, ‘‘Yıldırım’ın hakkını yiyenler yarın koltuğa otursalar da o koltuk onları sıkacaktır. Çünkü hak yiyerek koltuğa oturmuş olacaklar. Tek talebimiz var: Çiğli için verdiğiniz kararın arkasında durun. Birçok insan ‘Uygar aday olmazsa sandığa gitmeyeceğiz’ diyor’’ ifadelerine yer verildi.

‘’MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ’’

Özgür Özel’e de çağrıda bulunan grup açıklamalarını şöyle devam ettirdi:

Siyaseti gençlere emanet edeceğiz söylemleriyle geldiniz. Partide büyük bir heyecan yaratıldı. Bu seçimlere giderken, böyle bir onur kırıcı davranış ne CHP’ye ne de CHP’nin çocuğu Uygar Yıldırım bunu hak eder. Bugün burada yüzler olabiliriz ancak ortaya koyduğumuz iradeyi milyonlar duyuyor. Uygar Yıldırım halk için gelen bir adaydı fakat rantçıların operasyonu ağır geldi. Halkın karşısında hiçbir rantçı duramayacak. Özgür Özel konuşmasında, ‘eğer İzmirliler genç başkan istiyorsa 14 tane aslanımız var’ Biz de Özel’e aslanımızı, Uygarı’mızı istiyoruz diyoruz. Bu daha başlangıç, mücadeleye devam edeceğiz.

Haber Merkezi

ÇİĞLİ, UYGAR YILDIRIM İÇİN YÜRÜDÜ!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir