CHP’nin eski genel başkanları İzmir’e akın etti

Eski CHP Genel Başkanları Murat Karayalçın, Altan Öymen ve Hikmet Çetin İzmir'e geldi.

CHP'nin eski genel başkanları İzmir'e akın etti
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir’de İl Başkanlığı’nın CHP’nin 100. yılına özel olarak düzenlediği “100 Yıllık Yolculuk” isimli panele, eski Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanları Murat Karayalçın, Altan Öymen ve Hikmet Çetin katıldı. Panelin moderatörlüğü mevcut İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu tarafından yapıldı.

Mahir Polat’tan paylaşım

İzmir Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Mahir Polat, konu hakkında sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

İl Başkanlığımızın 100. Yılımıza özel düzenlediği, İl Başkanımız Şenol Aslanoğlu’nun moderatörlüğünde “100 Yıllık Yolculuk” adlı panelde; partimize büyük emek vermiş önceki dönem genel başkanlarımız Murat Karayalçın, Altan Öymen ve Hikmet Çetin ile birlikteydik.

Genel başkanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyor, partimizin 100. yaşını yeniden gururla kutluyorum.

İyi ki varsın CHP!

Söz konusu paylaşıma Polat, toplantıdan kareler de ekledi.

CHP devrimci bir partidir

Toplantıda yapılan konuşmalarda Hikmet Çetin, partinin kurucu lideri Atatürk’ün yaptığı bütün icraatların bir devrim olduğunu ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin de devrimci bir parti olduğunu belirtti. Devrimlerin en önemlilerinden birinin Medeni Hukuk olduğunu da belirten Çetin, dünyadaki Müslüman ülkelerin hiçbirinde bir Atatürk bulunmadığını, Türkiye’de kadın haklarının Atatürk’e borçlu olunduğunu vurguladı.

Türkiye’deki pahalılığa, ayrımcılığa ve tek adam rejimine dikkat çeken Çetin, 14-28 Mayıs seçimlerinin kazanılabileceğini fakat kötü yönetildiğini vurguladı.

Karayalçın: Örgüt tam kapasite çalışmalı

Seçimlerde sonuç alınabilmesi için örgütlerin tam kapasite ile çalışması gerektiğini söyleyen Karayalçın, aksi takdirde CHP’nin etkili bir parti olamayacağını vurguladı.

CHP içerisinde bir ön seçimi savunan Karayalçın, “genel merkezde yoğunlaşmış yetkinin genel merkez aktörleri tarafından paylaşılması bence doğru değil” dedi.

Öymen: Otoriter rejimlerden uzak durulmalı

Dünyanın pek çok ülkesinde halihazırda bir otoriterleşme tehlikesi bulunduğunu, fakat ikinci Dünya Savaşı’na bakılarak bunun ne kadar tehlikeli olabileceğinin anlaşılacağını söyleyen Altan Öymen ise “CHP sıradan bir parti değil, dayanışma gücü ve birlikte hareket etme gücü var” dedi.

Türkiye’de eski partilerin arasında bir tek CHP’nin ayakta durduğunu da ekleyen Öymen, partinin kıymetinin bilinmesi gerektiğini de söyledi.

Haber merkezi

CHP’nin eski genel başkanları İzmir’e akın etti

Yorumlar kapalı.