CHP’nin A takımı belirleniyor

14 ve 28 Mayıs’ta gerçekleştirilen seçim sonrası CHP’de sular durulmuyor. Bugün gerçekleşecek MYK toplantısında Ekrem İmamoğlu’nun dillendirdiği değişim talebini dikkate alması bekleniyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) bugün toplanacak. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugün seçim sürecine dair durumu konuşacak.

Partinin yeni dönemdeki lider kadrosu ise cumartesi günü yapılacak olan Parti Meclisi (PM) toplantısı ile şekillenecek.  Cumhuriyet Halk Partisi’nin Meclis Grup Yönetimi de belirlenecek.

29 Ekim haftasında yapılması muhtemel Olağan Kurultay’a Cumhuriyet Halk Partisi’ni götürecek A Takım bu hafta netleşecek.

YEREL SEÇİMLERE YENİ LİDER KADROSU 

CHP  2024 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimlere yeni lider kadrosu ile gidecek.

GRUP BAŞKANVEKİLİ ADAYLARI

MYK üyelerinden ikisi Ankara milletvekili Bülent Tezcan ve Kahramanmaraş milletvekili Ali Öztunç aynı zamanda CHP Meclis Grup Başkan Vekilliği’ne aday. Bu isimlerin seçilmeleri halinde Parti Meclisi üyelikleri ile birlikte doğal olarak da MYK üyelikleri ile düşmüş olacak. PM üyesi olan İstanbul milletvekili Zeynel Emre, Mersin milletvekili Ali Mahir Başarır ve yine İstanbul milletvekili Gökhan Günaydın’ın da TBMM Grup Başkan Vekilliği ile adaylık ile ilgili talebi var.

 “DEĞİŞİM” TALEBİ 

29 Mayıs günü İstanbul Maltepe’de düzenlenen İstanbul’un Fethi törenlerinde “değişim” mesajı veren Ekrem İmamoğlu’nun dillendirdiği değişim talebini dikkate alması bekleniyor.

CHP’nin A takımı belirleniyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir