Aydın’da CHP’li Belediye Başkanı’nın beklenen istifası gerçekleşti

Aydın'da bulunan Efeler ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın partisinden istifa ettiği duyuruldu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aydın’da bulunan Efeler ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın partisinden istifa ettiği ilan edildi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile uyuşmazlık içerisinde olduğu, ve 12 Eylül Salı günü Nevzat Biçer Parkı Nikah Salonu’nda yapacağı toplantıda istifasını vereceği iddia edilen Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay hakkındaki iddialar, Bizim TV isimli televizyon kanalında yapılan bir canlı yayında doğrulanmıştı. Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, Gürkan Hacır’ın sunduğu Taksim Meydanı isimli programda yaptığı konuşmada, Atay’ın 12 Eylül Salı günü saat 11.00’de CHP’den istifa edeceğini bildirmişti.

Beklenen istifa geldi

Bugün yapılan toplantıda Atay, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 3 kez Aydın’ı ziyaret etmesine rağmen bir kez bile Efeler Belediyesi’ne gelmediğini belirten Atay, Kılıçdaroğlu’nun Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ettiğini, hemen ardından Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yeniden aday olduğunu vurgulayarak “ne bu telaş sayın Kılıçdaroğlu” dedi.

Kılıçdaroğlu’na “parti içi adaleti sağlayın” dedim

Kemal Kılıçdaroğlu’na ilettiği parti içi adaleti sağlama talebinin de sonuçsuz kaldığını belirten Atay, Aydın’da parti örgütünün Çerçioğlu’nun tekelinde olduğunu da ekleyerek “Kemal Kılıçdaroğlu, Söke’de yaptığı konuşmada ‘Özlem Çerçioğlu o kadar başarılı ki bütün Belediye Başkanları onu örnek alıyor’ dedi. Aman Sayın Kılıçdaroğlu, ben Özlem Çerçioğlu’nun hiç birşeyini örnek almıyorum. Beni karıştırmayın” dedi.

Aydın’da CHP’li Belediye Başkanı’nın beklenen istifası gerçekleşti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir